CLASSEMENT DE LA 2e ETAPE1 Kruopis, Aidis 6 Veranda's Willems Cycli.. 5h 00' 46'' 2 Edmondson, Alex 111 Australia 5h 00' 46'' + 00' 00''
3 Budding, Martijn 31 Rabobank Development Team 5h 00' 46'' + 00' 00''
4 Dupont, Timothy 5 Veranda's Willems Cycli.. 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
5 Lecroq, Jérémy 175 CC Nogent-sur-Oise 5h 00' 46'' + 00' 00'' -6 Krieger, Alexander 42 Leopard Pro Cycling 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
7 Cortina, Iván 66 Klein Constantia 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
8 Sellier, Simon 166 Vendée U 5h 00' 46'' + 00' 00'' -9 Farantakis, Stylianos 196
Sojasun Espoirs-AC Noya.. 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
10 Dewulf, Stan 142 Lotto-Soudal U23 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
11 Djurhuus, Stefan 102 Team Almeborg-Bornholm 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
12 Bakker, Stephan 24 Cyclingteam Jo Piels 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
13 Bokeloh, Jonas 61 Klein Constantia 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
14 Wouters, Sieben 35 Rabobank Development Team 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
15 Dernies, Tom 11 Wallonie Bruxelles-Grou.. 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
16 Lenderink, Peter 33 Rabobank Development Team 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
17 Noppe, Christophe 151 EFC-Etixx 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
18 Oien, Justin 122 United States 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
19 Brusselman, Twan 25 Cyclingteam Jo Piels 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
20 Coquil, Sébastien 183 Brest Iroise Cyclisme 2.. 5h 00' 46'' + 00' 00'' -21 Bagües, Aritz 81 Euskadi Basque Country-.. 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
22 Ourselin, Paul 165 Vendée U 5h 00' 46'' + 00' 00'' -23 Eg, Niklas 91 Team TreFor 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
24 Bosman, Gert-Jan 23 Cyclingteam Jo Piels 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
25 Bol, Cees 32 Rabobank Development Team 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
26 Pedersen, Mark 93 Team TreFor 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
27 González, Adrian 82 Euskadi Basque Country-.. 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
28 O'Donnell, Phil 125 United States 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
29 Steen, Nicolaj 96 Team TreFor 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
30 Dufrasne, Jonathan 15 Wallonie Bruxelles-Grou.. 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
31 Gunst, Davy 36 Rabobank Development Team 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
32 Beullens, Cédric 152 EFC-Etixx 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
33 Verwilst, Aaron 145 Lotto-Soudal U23 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
34 Rapin, Martin 194 Sojasun Espoirs-AC Noya.. 5h 00' 46'' + 00' 00'' -35 Samolenkov, Artem 76 Lokosphinx 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
36 Shilov, Sergey 71 Lokosphinx 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
37 Janssen, Adriaan 22 Cyclingteam Jo Piels 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
38 Cowan, Alexander 135 Team RaceClean 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
39 Madouas, Valentin 184 Brest Iroise Cyclisme 2.. 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
40 Herbert, Charles 162 Vendée U 5h 00' 46'' + 00' 00'' -41 Bassett, Stephen 124 United States 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
42 Castrique, Jonas 141 Lotto-Soudal U23 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
43 Caresmel, Alexis 205 EC Raismes Petite-Forêt 5h 00' 46'' + 00' 00'' -44 Vandewalle, Matthias 156 EFC-Etixx 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
45 Nieuwenhuis, Joris 34 Rabobank Development Team 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
46 Jamieson, Adam 134 Team RaceClean 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
47 Duquennoy, Jimmy 14 Wallonie Bruxelles-Grou.. 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
48 Warlop, Jordi 154 EFC-Etixx 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
49 Olaberria, Peio 83 Euskadi Basque Country-.. 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
50 Poulhiès, Stéphane 55 Armée de Terre 5h 00' 46'' + 00' 00'' -51 Kasperkiewicz, Przemys.. 63 Klein Constantia 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
52 Planckaert, Edward 144 Lotto-Soudal U23 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
53 Porter, Alexander 113 Australia 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
54 Cavagna, Rémi 62 Klein Constantia 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
55 Lamoisson, Morgan 161 Vendée U 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
56 Mainard, Jérôme 54 Armée de Terre 5h 00' 46'' + 00' 00'' -57 Sisr, František 65 Klein Constantia 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
58 Leysen, Senne 143 Lotto-Soudal U23 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
59 Masson, Christophe 202 EC Raismes Petite-Forêt 5h 00' 46'' + 00' 00'' -60 Calleeuw, Joeri 1 Veranda's Willems Cycli.. 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
61 Strakhov, Dmitry 73 Lokosphinx 5h 01' 00'' + 00' 14'' -
62 Legros, Adrien 193 Sojasun Espoirs-AC Noya.. 5h 01' 00'' + 00' 14'' -63 Hardahl, Anders 94 Team TreFor 5h 01' 00'' + 00' 14'' -
64 Marie, Rodolphe 185 Brest Iroise Cyclisme 2.. 5h 01' 05'' + 00' 19'' -65 Fitter, Daniel 112 Australia 5h 01' 06'' + 00' 20'' -
66 Cam, Florian 182 Brest Iroise Cyclisme 2.. 5h 01' 06'' + 00' 20'' -67 Schultz, Jesper 104 Team Almeborg-Bornholm 5h 01' 06'' + 00' 20'' -
68 Armirail, Bruno 52 Armée de Terre 5h 01' 08'' + 00' 22'' -69 Foder, Daniel 92 Team TreFor 5h 01' 08'' + 00' 22'' -
70 Poutsma, Stefan 21 Cyclingteam Jo Piels 5h 01' 08'' + 00' 22'' -
71 Sokolov, Dmitry 72 Lokosphinx 5h 01' 08'' + 00' 22'' -
72 Zhuravlev, Vadim 75 Lokosphinx 5h 01' 08'' + 00' 22'' -
73 Havot, Sébastien 174 CC Nogent-sur-Oise 5h 01' 08'' + 00' 22'' -74 Young, Chad 123 United States 5h 01' 08'' + 00' 22'' -
75 Daeninck, Benoit 172 CC Nogent-sur-Oise 5h 01' 08'' + 00' 22'' -76 Binatena, Diego 121 United States 5h 01' 11'' + 00' 25'' -
77 Scotson, Callum 114 Australia 5h 01' 13'' + 00' 27'' -
78 Botrel, Yann 181 Brest Iroise Cyclisme 2.. 5h 01' 14'' + 00' 28'' -
79 Ginelli, Vincent 173 CC Nogent-sur-Oise 5h 01' 14'' + 00' 28'' -
80 Krainer, Taruia 163 Vendée U 5h 01' 23'' + 00' 37'' -
81 Lebreton, Fabien 192 Sojasun Espoirs-AC Noya.. 5h 01' 30'' + 00' 44'' -
82 Bernard, Quentin 206 EC Raismes Petite-Forêt 5h 01' 51'' + 01' 05'' -83 Andreasen, Jesper 101 Team Almeborg-Bornholm 5h 01' 51'' + 01' 05'' -
84 Rousseau, Jayson 195 Sojasun Espoirs-AC Noya.. 5h 01' 51'' + 01' 05'' -85 Deruette, Thomas 12 Wallonie Bruxelles-Grou.. 5h 02' 19'' + 01' 33'' -
86 Olesen, Patrick 43 Leopard Pro Cycling 5h 02' 19'' + 01' 33'' -
87 Lalouette, Kévin 201 EC Raismes Petite-Forêt 5h 02' 33'' + 01' 47'' -88 Molly, Kenny 64 Klein Constantia 5h 00' 46'' + 00' 00'' -
89 Brockhoff, Jan 41 Leopard Pro Cycling 5h 02' 47'' + 02' 01'' -
90 Udondo, Gotzon 84 Euskadi Basque Country-.. 5h 02' 47'' + 02' 01'' -
91 Seye, Guillaume 153 EFC-Etixx 5h 02' 47'' + 02' 01'' -
92 Asgreen, Kasper 95 Team TreFor 5h 03' 10'' + 02' 24'' -
93 Vdovin, Alexander 74 Lokosphinx 5h 03' 10'' + 02' 24'' -
94 Van Zummeren, Stef 3 Veranda's Willems Cycli.. 5h 03' 42'' + 02' 56'' -
95 Levasseur, Jordan 53 Armée de Terre 5h 04' 12'' + 03' 26'' -
96 Bacon, Romain 171 CC Nogent-sur-Oise 5h 04' 33'' + 03' 47'' -
97 Fourrier, Vincent 203 EC Raismes Petite-Forêt 5h 04' 45'' + 03' 59'' -98 Gonzalez, Aitor 85 Euskadi Basque Country-.. 5h 05' 24'' + 04' 38'' -
99 Wouters, Enzo 146 Lotto-Soudal U23 5h 06' 29'' + 05' 43'' -
100 Rostollan, Thomas 56 Armée de Terre 5h 06' 54'' + 06' 08'' -101 Brown, Jonathan 126 United States 5h 06' 54'' + 06' 08'' -
102 Alaphilippe, Bryan 51 Armée de Terre 5h 06' 54'' + 06' 08'' -103 Caves, Aidan 132 Team RaceClean 5h 06' 54'' + 06' 08'' -
104 Barrenetxea, Ander 86 Euskadi Basque Country-.. 5h 07' 27'' + 06' 41'' -
105 Vandenbak, Laurent 46 Leopard Pro Cycling 5h 10' 43'' + 09' 57'' -
106 Silvestre, Fabio 44 Leopard Pro Cycling 5h 10' 43'' + 09' 57'' -
107 Wight, Rohan 116 Australia 5h 10' 43'' + 09' 57'' -
108 Simpson, Bayley 131 Team RaceClean 5h 10' 43'' + 09' 57'' -
109 Cordeel, Sander 2 Veranda's Willems Cycli.. 5h 11' 06'' + 10' 20'' -
110 Ghyselinck, Jan 4 Veranda's Willems Cycli.. 5h 12' 18'' + 11' 32'' -
.