CLASSEMENTVICTOIRE DE MAGNUS CORT NIELSEN (Orica)1 CORT NIELSEN Magnus ORICA-Scott 4:31:222 SELIG Rüdiger Bora - Hansgrohe,,
3 DEBUSSCHERE Jens Lotto Soudal,,
4 BARBERO Carlos Movistar Team,,
5 CAPIOT Amaury Sport Vlaanderen - Baloise,,
6 PLANCKAERT Baptiste Team Katusha - Alpecin,,
7 PATERSKI Maciej CCC Sprandi Polkowice ,,
8 LÓPEZ Daniel Burgos-BH ,,
9 KREDER Raymond Roompot - Nederlandse Loterij,,
10 VAN GENECHTEN Jonas
Cofidis, Solutions Crédits,,11 PASQUALON Andrea Wanty - Groupe Gobert,,
12 MAIKIN Roman Gazprom-RusVelo,,
13 PIBERNIK Luka Bahrain Merida Pro Cycling Team,,
14 TRATNIK Jan CCC Sprandi Polkowice ,,
15 TULIK Angelo Direct Energie,,16 DELTOMBE Kevin Sport Vlaanderen - Baloise,,
17 KRUOPIS Aidis Vérandas Willems-Crelan ,,
18 PAGE Dylan Caja Rural - Seguros RGA,,
19 VANSPEYBROUCK Pieter Wanty - Groupe Gobert,,
20 IRIZAR Julen Euskadi Basque Country - Murias ,,
21 OFFREDO Yoann Wanty - Groupe Gobert ,,22 SÜTTERLIN Jasha Movistar Team ,,
23 HERKLOTZ Silvio Bora - Hansgrohe ,,
24 SVESHNIKOV Kirill Gazprom-RusVelo ,,
25 VAN STAEYEN Michael
Cofidis, Solutions Crédits ,,
26 FARAZIJN Maxime Sport Vlaanderen - Baloise ,,
27 MEZGEC Luka ORICA-Scott ,,
28 ARIESEN Tim Roompot - Nederlandse Loterij ,,
29 MCNALLY Mark Wanty - Groupe Gobert 0:09
30 DE BONDT Dries Vérandas Willems-Crelan ,,
31 ROELANDTS Jurgen Lotto Soudal 0:11
32 BOEV Igor Gazprom-RusVelo 0:13
33 GOOLAERTS Michael Vérandas Willems-Crelan 0:15
34 TXOPERENA Beñat Euskadi Basque Country - Murias 0:20
35 ARCAS Jorge Movistar Team 0:22
36 BOUDAT Thomas Direct Energie 0:2737 VAN EMPEL Etienne Roompot - Nederlandse Loterij 0:34
38 REINDERSE lmar Roompot - Nederlandse Loterij ,,
39 SÉNÉCHAL Florian Cofidis, Solutions Crédits ,,40 PFINGSTEN Christoph Bora - Hansgrohe 0:40
41 SCHWARZMANN Michael Bora - Hansgrohe ,,
42 HAYMAN Mathew ORICA-Scott 0:46
43 VAN MELSEN Kevin Wanty - Groupe Gobert 0:47
44 PER David Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
45 RUIZ Joan Burgos-BH ,,
46 GONZÁLEZ Adrián Euskadi Basque Country - Murias ,,
47 FIRSANOV Sergey Gazprom-RusVelo ,,
48 ŠPILAK Simon Team Katusha - Alpecin ,,
49 BAUGNIES Jerome Wanty - Groupe Gobert ,,
50 OWSIAN Lukasz CCC Sprandi Polkowice ,,
51 VAN KEIRSBULCK Guillaume Wanty - Groupe Gobert ,,
52 KIŠERLOVSKI Robert Team Katusha - Alpecin ,,
53 SHALUNOV Evgeny Gazprom-RusVelo ,,
54 MATHIS Marco Team Katusha - Alpecin ,,
55 RESTREPO Jhonatan Team Katusha - Alpecin ,,
56 RIESEBEEK Oscar Roompot - Nederlandse Loterij ,,
57 BENEDETTI Cesare Bora - Hansgrohe ,,
58 GALLOPIN Tony Lotto Soudal ,,59 POLS Ruben Sport Vlaanderen - Baloise 1:18
60 BROŻYNA Piotr CCC Sprandi Polkowice ,,
61 MERINO Igor Burgos-BH ,,
62 MROZEK Marcin CCC Sprandi Polkowice ,,
63 MORENO Javier Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
64 FERNÁNDEZ Rubén Movistar Team ,,
65 GROSSCHARTNER Felix CCC Sprandi Polkowice ,,
66 VAN DER SANDE Tosh Lotto Soudal ,,
67 IZAGIRRE Gorka Movistar Team ,,
68 IZAGIRRE Ion Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
69 WALLAYS Jens Sport Vlaanderen - Baloise ,,
70 BIZKARRA Mikel Euskadi Basque Country - Murias ,,
71 DUPONT Timothy Vérandas Willems-Crelan ,,
72 JURADO Marcos Burgos-BH ,,
73 NOVAK Domen Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
74 DE VRIES Berden Roompot - Nederlandse Loterij ,,
75 IRISARRI Jon Caja Rural - Seguros RGA ,,
76 BEWLEY Sam ORICA-Scott ,,
77 LIETAER Eliot Sport Vlaanderen - Baloise ,,
78 BARRENETXE AAnder Euskadi Basque Country - Murias ,,
79 WALLAYS Jelle Lotto Soudal ,,
80 NIBALI Antonio Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
81 OIEN Justin Caja Rural - Seguros RGA ,,
82 BELKOV Maxim Team Katusha - Alpecin ,,
83 FOLIFOROV Alexander Gazprom-RusVelo ,,
84 KOZONCHUK Dmitry Gazprom-RusVelo ,,
85 BILLE Gaetan Vérandas Willems-Crelan ,,
86 VAN ZUMMEREN Stef Vérandas Willems-Crelan ,,
87 VAN ROOY Kenneth Sport Vlaanderen - Baloise ,,
88 VICIOSO Ángel Team Katusha - Alpecin ,,
89 PEDRERO Antonio Movistar Team ,,
90 JUUL-JENSEN Christopher ORICA-Scott ,,
91 MEIJERS Jeroen Roompot - Nederlandse Loterij ,,
92 ROBREDO Álvaro Burgos-BH ,,
93 BUTLER Chris Caja Rural - Seguros RGA ,,
94 COUSIN Jérôme Cofidis, Solutions Crédits 1:57
95 GUILLEMOIS Romain Direct Energie ,,96 KEUKELEIRE JensORICA-Scott 2:49
97 BENOOT Tiesj Lotto Soudal ,,
98 ACKERMANN Pascal Bora - Hansgrohe 3:02
99 COQUARD Bryan Direct Energie 3:15.