CLASSEMENTVICTOIRE DE MAURO FINETTO (Delko-Marseille Provence-KTM) 1 FINETTO Mauro ITA DMP 5h21'09'' 2 CATTANEO Mattia ITA ANS à 00''
3 GAVAZZI Francesco ITA ANS ''
4 SEPULVEDA Eduardo ARG
FVC ''
5 LATOUR Pierre FRA ALM ''
6 VICHOT Arthur FRA FDJ ''
7 SIMON Julien FRA COF '' 8 * BUDDING Martijn NED RNL ''
9 CALMEJANE Lilian FRA DEN ''
10 DELAPLACE Anthony FRA FVC ''
11 CHEREL Mikael FRA ALM ''
12 JEANNESSON Arnold FRA FVC '' 13 ROSON GARCIA Jaime ESP CJR ''
14 EDET Nicolas FRA COF à 29''
15 CAMPISTROUS Romain FRA ADT à 33''
16 FEILLU Brice FRA FVC à 35''17 BAKELANTS Jan BEL
ALM à 37''
18 MADRAZO RUIZ Angel ESP
DMP ''
19 PACHER Quentin FRA DMP ''
20 FERASSE Thibault FRA ADT ''
21 DI GREGORIO Remy FRA DMP '' 22 * ARANBURU DEVA Alexander ESP CJR ''
23 SICARD Romain FRA DEN à 01'21''
24 PETERS Nans FRA ALM ''
25 DUMOULIN Samuel FRA ALM ''
26 MONTAGUTI Matteo ITA ALM ''
27 DUCULTY Bastien FRA ADT ''
28 LE CUNFF Kevin FRA AUB à 02'44''
29 MOLARD Rudy FRA FDJ ''
30 MARTINEZ Yannick FRA DMP à 03'04''31 MOLINA CANET Antonio ESP CJR à 03'15''
32 PEYSKENS Dimitri BEL WVA ''
33 CANAL Fabien FRA ADT à 03'20''34 LASTRA MARTINEZ Jonathan ESP CJR ''
35 MAINARD Jerome FRA ADT ''
36 LEVARLET Guillaume FRA WGG ''
37 BIDARD François FRA ALM '' 38 FRAPPORTI Marco ITA ANS ''
39 BONNAFOND Guillaume FRA COF '' 40 BONUSI Raffaello ITA ANS ''
41 * GAUDU David FRA FDJ ''
42 DUPONT Hubert FRA ALM à 03'26''43 MINNAARD Marco NED WGG à 03'45''
44 TUSVELD Martijn NED RNL ''
45 * LE TURNIER Mathias FRA COF à 04'10''46 MEURISSE Xandro BEL WGG à 04'13''
47 WARNIER Antoine BEL WVA ''
48 GOUAULT Pierre FRA AUB à 05'08''
49 BESCOND Jeremy FRA AUB '' 50 VAN GESTEL Dries BEL SVB ''
51 WATSON Calvin AUS ABS ''
52 BAGOT Yoann FRA COF '' 53 KUREK Adrian POL CCC à 05'42''
54 GUYOT Yann FRA ADT '' 55 VAN EMPEL Etienne NED RNL ''
56 SISR FrantišEk CZE CCC ''
57 FRAPPORTI Mattia ITA ANS ''
58 PONZI Simone ITA CCC ''
59 RIESEBEEK Oscar NED RNL ''
60 DOUBEY Fabien FRA WGG '' 61 * IRISARRI RINCON Jon ESP CJR ''
62 SOUPE Geoffrey FRA COF à 07'06''
63 OURSELIN Paul FRA DEN à 09'13''
64 TULIK Angelo FRA DEN '' 65 SISKEVICIUS Evaldas LTU
DMP ''
66 WARBASSE Lawrence USA ABS ''
67 BALDO Nicolas FRA AUB ''
68 LEBRETON Kevin FRA ADT '' 69 LIETAER Eliot BEL SVB ''
70 WALLAYS Jens BEL SVB ''
71 HARDY Romain FRA FVC à 09'50''
72 CHETOUT Loic FRA COF ''
73 * ALLEGAERT Piet BEL SVB à 10'15''
74 ZABALA LOPEZ Josu ESP CJR ''
75 * PALUTA Michal POL CCC à 12'08''
76 KACZMAREK Jakub POL CCC ''
77 * BOUHANNI Rayane FRA COF à 12'46''78 SMUKULIS Gatis LAT
DMP ''
79 NORDHAUG Lars Petter NOR ABS à 14'20''
80 SEYNAEVE Lander BEL
RLM ''
81 CHRISTIAN Mark GBR ABS ''
82 DECLERCQ Benjamin BEL SVB ''
83 VAN ROOY Kenneth BEL SVB ''
84 VERMEULEN Emiel BEL
RLM ''
85 * DERUETTE Thomas BEL WVA ''
86 DEGAND Thomas BEL WGG ''
87 POUILLY Félix FRA RLM ''
88 FONSECA Armindo FRA FVC ''
89 GERARD Arnaud FRA FVC ''
90 * VINCENT Léo FRA FDJ ''
91 PICHON Laurent FRA FVC ''
92 VAUGRENARD Benoit FRA FDJ ''
93 HUPOND Thierry FRA DMP ''
94 MARTIN Guillaume FRA WGG '' 95 BALLERINI Davide ITA ANS à 14'26''
96 VENDRAME Andrea ITA ANS ''
97 ARIESEN Tim NED RNL à 16'44''
98 MIHAYLOV Nikolay BUL CCC à 18'33''
99 LE ROUX Romain FRA ADT à 19'15''.