CLASSEMENT COMPLET1 Kreuziger Roman ORICA-Scott 6:37:34 2 Špilak Simon Team Katusha - Alpecin 0:43
3 Ciccone Giulio Bardiani - CSF 1:33
4 Power Robert ORICA-Scott 1:38
5 Zoidl Riccardo Team Felbermayr - Simplon Wels 3:36
6 Hirt Jan CCC Sprandi Polkowice ,,
7 Ficara Pierpaolo Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST,,
8 Howson Damien ORICA-Scott 7:00
9 Díaz Gallego José Manuel Israel Cycling Academy,,
10 Covili Luca Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 7:02
11 Geismayr Daniel Team Vorarlberg 8:05
12 Bongiorno Francesco Manuel Sangemini - MG.Kvis 8:07
13 Firsanov Sergey Gazprom-RusVelo,,
14 Pernsteiner Hermann Amplatz - BMC 8:09
15 Canepa Leonardo GM Europa Ovini 8:28
16 Sessler Nicolas Israel Cycling Academy 9:42
17 Herklotz Silvio BORA - hansgrohe 10:40
18 Rodriguez Cristian Wilier Triestina - Selle Italia 11:30
19 Machado Tiago Team Katusha - Alpecin 13:31
20 Honig Reinier Team Vorarlberg 13:47
21 Owsian Lukasz CCC Sprandi Polkowice 14:43
22 Frapporti Marco Androni - Sidermec - Bottecchia,,
23 Leopold Hans-Jörg WSA-Greenlife,,
24 Schönberger Sebastian Tirol Cycling Team,,
25 van Winden Dennis Israel Cycling Academy,,
26 Spreafico Matteo Androni - Sidermec - Bottecchia,,
27 Lakata Alban Austria,,
28 Cattaneo Mattia Androni - Sidermec - Bottecchia,,
29 Lehner Daniel Team Felbermayr - Simplon Wels 14:46
30 Stosz Patryk CCC Sprandi Polkowice 15:03
31 Sendros Llibert Kolss Cycling Team 16:11
32 Koshevoy Ilia Wilier Triestina - Selle Italia 16:37
33 Gazzara Michele Sangemini - MG.Kvis 20:07
34 Brogi Adriano GM Europa Ovini,,
35 Gaffurini Nicola Sangemini - MG.Kvis ,,
36 Canepa Francesco GM Europa Ovini 21:20
37 Poll Stefan WSA-Greenlife 21:56
38 Arslanov Ildar Gazprom-RusVelo,,
39 Abderrahim Zahiri Unieuro Trevigiani - Hemus 1896,,
40 Bernardinetti Marco Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST,,
41 Hammerle Maximilian Team Vorarlberg 22:31
42 Jaun Lukas Roth-Akros 24:26
43 Florez Miguel Eduardo Wilier Triestina - Selle Italia 25:10
44 Bajc Andi Amplatz - BMC 27:19
45 Paulus Dennis Team Hrinkow Advarics Cycleang,,
46 Thalmann Roland Roth-Akros,,
47 Orsini Umberto Bardiani - CSF,,
48 Zardini Edoardo Bardiani - CSF 27:43
49 Kuen Maximilian Tirol Cycling Team,,
50 Bisolti Alessandro Nippo - Vini Fantini ,,
51 Trosino Mirko Wilier Triestina - Selle Italia30:11
.