CLASSEMENT1 Moschetti Matteo Polartec-Kometa 4:38:05 2 Maronese Marco Bardiani - CSF ,,
3 Huppertz Joshua Team Lotto - Kern Haus ,,
4 Grosser Aaron Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY ,,
5 Selenati Nico Akros - Renfer SA ,,
6 Mandrysch John Dauner D&DQ-Akkon ,,
7 Simion Paolo Bardiani - CSF ,,
8 Bouglas Georgios ,,
9 Overste Matthew ,,
10 Skaarseth Anders Uno-X Norwegian Development Team ,,
11 Barta Tomas Pardus - Tufo Prostejov ,,
12 Camacho Juan Polartec-Kometa ,,
13 Happke Luca Felix Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY ,,
14 Thurau Sven Dauner D&DQ-Akkon ,,
15 Albanese Vincenzo Bardiani - CSF ,,
16 Bruland Eirik ,,
17 Dijkstra Martijn ,,
18 Münstermann Per Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY ,,
19 Waersted Syver Uno-X Norwegian Development Team ,,
20 BlÅlid Marius ,,
21 Froidevaux Robin Akros - Renfer SA ,,
22 Zubenko Mykyta Pardus - Tufo Prostejov ,,
23 Banzer Gordian Akros - Renfer SA ,,
24 Abrahamsen Jonas Uno-X Norwegian Development Team ,,
25 Christakos Dimitrios ,,
26 Kessler Robert Team Lotto - Kern Haus ,,
27 Döring Jonas Akros - Renfer SA ,,
28 Dürager Alexander ,,
29 Stoiber Lukas ,,
30 Clauss Marc Dauner D&DQ-Akkon ,,
31 Paroz Justin Akros - Renfer SA ,,
32 Kiriakidis Ioannis ,,
33 Gamper Patrick Polartec-Kometa ,,
34 Thanner Stefan ,,
35 Walzel Andreas ,,
36 Lopez Diego ,,
37 Steindler Julian ,,
38 Barbin Enrico Bardiani - CSF ,,
39 Schweizer Christoph Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY ,,
40 Tyrpekl Karel Pardus - Tufo Prostejov ,,
41 Sprenger Michael ,,
42 Madsen Kristoffer ,,
43 Mamos Philipp Dauner D&DQ-Akkon ,,
44 Maestri Mirco Bardiani - CSF ,,
45 Intra Felix Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY 0:22
46 Manninen Matti ,,
47 Quaedvlieg Lars ,,
48 Senni Manuel Bardiani - CSF ,,
49 Rutsch Jonas Team Lotto - Kern Haus 0:28
50 Kortsidakis Michail 0:32
51 Duverger Guillaume 0:37 52 Ford Martin Java-Partizan Pro Cycling Team ,,
53 Tigrine Mehdi Java-Partizan Pro Cycling Team ,,
54 Kulset Kristian Uno-X Norwegian Development Team ,,
55 Dombrowski Frederik Dauner D&DQ-Akkon ,,
56 Svendsen Simen Nordal ,,
57 Sanvicente Lilian ,, 58 Madsstuen Asbjørn ,,
59 Lunde Vetle ,,
60 SeppÄ Lauri ,,
61 Hnik Karel Pardus - Tufo Prostejov ,,
62 Wubben Bob ,,
63 Saugstad Lars Uno-X Norwegian Development Team 0:59
64 Henn Luca Team Lotto - Kern Haus ,,
65 KleinJan Arno 1:03
66 Dufaux Lois Akros - Renfer SA ,,
67 Gaugl Florian 1:07
68 Rota Lorenzo Bardiani - CSF 1:11
69 Nowak Florian Team Lotto - Kern Haus 1:19
70 Hammerschmid Marvin 1:34
71 Zois Eleftherios 1:52
72 Kastrantas Charalampos Java-Partizan Pro Cycling Team ,,
73 Lübbers Dorian Team Lotto - Kern Haus ,,
74 Knaup Tobias Team Lotto - Kern Haus ,,
75 Hartig Jonas Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY 2:03
76 Ries Michel Polartec-Kometa 2:08
77 Traeen Torstein Uno-X Norwegian Development Team 2:42
78 Reckendorfer Lukas 3:12
79 Halvorsen Eirik 6:17
80 Soulios Zisis 19:44
81 Galovic Andrej Java-Partizan Pro Cycling Team ,,
82 Akkermans Lars 23:50
83 Taskinen Julius ,,
84 Koller Jan 28:00
85 Wurm Philipp ,,
86 Makogon Vladyslav ,,
87 Hammerschmid Raphael ,,
88 Hametner Patrick ,,
89 Haas Christian ,,
90 Dartet Thomas ,, 91 Green Simeon ,,
92 Babor Daniel Pardus - Tufo Prostejov ,,
93 Gibaud Mathieu ,, 94 Buijk Bart ,,
95 Rugg Timothy Java-Partizan Pro Cycling Team ,,
96 LichnovskÝ Ludek Pardus - Tufo Prostejov ,,
97 Dolnicek Marek Pardus - Tufo Prostejov 36:44
98 Bauer Dominik Dauner D&DQ-Akkon 37:22
.