CLASSEMENT1 Piotr Havik 1994 Netherlands Beat Cycling Club 4h 30' 10" 2 Harry Tanfield 1994 Great Britain Canyon Eisberg 00"
3 Max Kanter 1997 Germany Development Team Sunweb 11"
4 Michael Freiberg 1990 Australia Bennelong - Swisswellness 11"
5 Cees Bol 1995 Netherlands SEG Racing Academy 11"
6 Tim Ariesen 1994 Netherlands Roompot - Nederlandse Loterij 11"
7 Jason Van Dalen 1994 Netherlands Delta Cycling Rotterdam 11"
8 Jasper Bovenhuis 1991 Netherlands Vlasman Cycling Team 11"
9 Rens Te Stroet 1989 Netherlands Sensa- Kanjers voor Kanjers CT 11"
10 Jaap Kooijman 1993 Netherlands Vlasman Cycling Team 11"
11 Dylan Bouwmans 1997 Netherlands Metec - TKH p/b Mantel 11"
12 Brendon Davids 1993 South Africa Bennelong - Swisswellness 15"
13 Ayden Toovey 1995 Australia Bennelong - Swisswellness 15"
14 Martijn Budding 1995 Netherlands Roompot - Nederlandse Loterij 15"
15 Tijmen Eising 1991 Netherlands Metec - TKH p/b Mantel 15"
16 Jordi Van Loon 1996 Netherlands Destil - Parkhotel Valkenburg 15"
17 Adrie Lindeman 1985 Netherlands NWV Groningen 15"
18 Lucas Eamon Franck 1992 USA Delta Cycling Rotterdam 20"
19 Nick Van der Lijke 1991 Netherlands Roompot - Nederlandse Loterij 20"
20 Jeroen Meijers 1993 Netherlands Roompot - Nederlandse Loterij 34"
21 Rens Tulner 1998 Netherlands Delta Cycling Rotterdam 1' 25"
22 Ross Lamb 1995 Great Britain T.Palm - Pole Continental Wallon 1' 47"
23 Etienne Van Empel 1994 Netherlands Roompot - Nederlandse Loterij 1' 48"
24 Adriaan Janssen 1995 Netherlands Delta Cycling Rotterdam 1' 55"
25 Martin Salmon 1997 Germany Development Team Sunweb 1' 55"
26 Peter Lenderink 1996 Netherlands SEG Racing Academy 2' 03"
27 Jordi Meeus 1998 Belgium SEG Racing Academy 2' 03"
28 Daan Van Sintmaartensdijk 1998 Netherlands Alecto Cycling Team 2' 03"
29 Nils Eekhoff 1998 Netherlands Development Team Sunweb 2' 03"
30 Arne Marit 1999 Belgium Lotto - Soudal U23 2' 03"
31 Mitch Groot 1998 Netherlands Lotto - Soudal U23 2' 03"
32 Charles Page 1999 Great Britain Canyon Eisberg 2' 03"
33 Gert-Jan Bosman 1992 Netherlands Volker-Wessels-Merckx 2' 03"
34 Niklas Märkl 1999 Germany Development Team Sunweb 2' 03"
35 Twan Brusselman 1993 Netherlands Destil - Parkhotel Valkenburg 2' 03"
36 Robin Lowik 1995 Netherlands Krush-De Ijsselstreek CT 2' 03"
37 Vincent Hoppezak 1999 Netherlands Delta Cycling Rotterdam 2' 03"
38 Matthew Overste 1995 Netherlands Alecto Cycling Team 2' 03"
39 Aksel Nommela 1994 Estonia Beat Cycling Club 2' 03"
40 Lars Akkermans 1997 Netherlands LottoNL-Jumbo-De Jonge Renner 2' 03"
41 Melvin Van Zijl 1991 Netherlands Vlasman Cycling Team 2' 03"
42 Leonel Quintero 1997 Venezuela Banco Bicentenario-Gob.Yaracuy 2' 03"
43 Edward Anderson 1998 USA Hagens Berman - Axeon 2' 03"
44 Gage Hecht 1998 USA Aevolo Cycling 2' 03"
45 Spencer Petrov 1998 USA CCB Foundation - Sicleri 2' 03"
46 Tim Naberman 1999 Netherlands LottoNL-Jumbo-De Jonge Renner 2' 03"
47 Jelle Johannink 1996 Netherlands Sensa- Kanjers voor Kanjers CT 2' 03"
48 Jorge Ferrer Bueno 1984 Spain Massi - Kuwait 2' 03"
49 Arthur Pagnaer 1995 Belgium T.Palm - Pole Continental Wallon 2' 03"
50 Alex Mengoulas 1997 Netherlands Beat Cycling Club 2' 03"
51 Aden Paterson 1998 Australia NWV Groningen 2' 03"
52 Conor Schunk 1999 USA CCB Foundation - Sicleri 2' 03"
53 Lars Oreel 1999 Netherlands Destil - Parkhotel Valkenburg 2' 03"
54 Mathijs De Leng 1999 Netherlands LottoNL-Jumbo-De Jonge Renner 2' 03"
55 Nehuen Bazan 1999 Argentina Start Team Gusto 2' 03"
56 Justin Kloese 1998 Netherlands NWV Groningen 2' 03"
57 Floris Gerts 1992 Netherlands Roompot - Nederlandse Loterij 2' 03"
58 Chiel Smit 1998 Netherlands NWV Groningen 2' 03"
59 Marten Kooistra 1997 Netherlands SEG Racing Academy 2' 03"
60 Dylan Sunderland 1996 Australia Bennelong - Swisswellness 2' 03"
61 Jarno Gmelich Meijling 1989 Netherlands Metec - TKH p/b Mantel 2' 03"
62 Alex Hoehn 1997 USA Aevolo Cycling 2' 03"
63 Robbert De Greef 1991 Netherlands Roompot - Nederlandse Loterij 2' 03"
64 Steele von Hoff 1987 Australia Bennelong - Swisswellness 2' 03"
65 Jurriaan Vos 1996 Netherlands Sensa- Kanjers voor Kanjers CT 2' 03"
66 Wietse Kamp - Netherlands Volker-Wessels-Merckx 2' 03"
67 Louis Rose-Davies 1999 Great Britain Canyon Eisberg 2' 03"
68 Beau Duvigneau 1995 Netherlands Vlasman Cycling Team 2' 03"
69 Sean Lake 1991 Australia Bennelong - Swisswellness 2' 03"
70 Zeke Mostov 1996 USA Hagens Berman - Axeon 2' 03"
71 Maarten Van Trijp 1993 Netherlands Destil - Parkhotel Valkenburg 2' 14"
72 Jasper Schouten 1993 Netherlands Alecto Cycling Team 2' 14"
73 Kelvin Van Den Dool 1995 Netherlands Rabobank Plieger Jan Van Arckel 2' 14"
74 Wim Stroetinga 1985 Netherlands Vlasman Cycling Team 2' 16"
75 Lorenzo Harbers 1997 Netherlands Sensa- Kanjers voor Kanjers CT 2' 16"
76 Dion Beukeboom 1989 Netherlands Vlasman Cycling Team 2' 16"
77 Alex Colman 1998 Belgium Lotto - Soudal U23 2' 16"
78 Stijn Daemen 1999 Netherlands Lotto - Soudal U23 2' 16"
79 Johim Ariesen 1988 Netherlands Metec - TKH p/b Mantel 2' 16"
80 Luuc Bugter 1993 Netherlands Delta Cycling Rotterdam 2' 16"
81 Jasper Hamelink 1990 Netherlands Metec - TKH p/b Mantel 2' 16"
82 Daan Hoeyberghs 1994 Belgium - 2' 16"
83 Abe Celi 1996 Netherlands Alecto Cycling Team 2' 31"
84 Jose Gutiérrez Revuelta 1988 Spain Massi - Kuwait 2' 58"
85 Peter Merx 1988 Netherlands NWV Groningen 3' 34"
86 Jasper Plender 1992 Netherlands Volker-Wessels-Merckx 3' 53"
87 Georgios Stavrakakis 1998 Greece Iviskos-Rodilios 7' 08"
DNF Quentin Tanis 1990 France Massi - Kuwait .