106. Anthony Colby Jelly Belly Presented By Kenda zt. - -
107. Bernard Van Ulden Jelly Belly Presented By Kenda zt. - -
108. Martijn Verschoor Team Type 1 zt. - -
109. Sam Horgan Sc Nice zt. - -
110. Ting Deng zt. - -
111. Ho Ting Kwok zt. - -
112. Nikola Kozomara zt. - -
113. King Lok Cheung 24:10 - -
114. Kam Po Wong zt. - -
115. Gang Xu Max Success Sports zt. - -
116. James Williamson Subway-avanti Cycling Team 27:16 - -
117. Liu Bo zt.
Admin Admin
Nombre de messages : 48964 VAR : ST TROPEZ - VAR - FRANCE Date d'inscription : 31/10/2007
Sujet: Re: TOUR OF QINGHAI LAKE -- Chine-- 17 au 25.07.2010 23.07.10 17:01
Admin Admin
Nombre de messages : 48964 VAR : ST TROPEZ - VAR - FRANCE Date d'inscription : 31/10/2007
Sujet: Re: TOUR OF QINGHAI LAKE -- Chine-- 17 au 25.07.2010 23.07.10 15:47
CLT GENERAL APRES LA 7e ETAPE
1 Hossein ASKARI IRI TPT 22:15:17 2 Radoslav ROGINA CRO LOB +44 3 Kiel REIJNEN USA JBC +1:25 4 Mitja MAHORIC SLO SLO +1:27 5 David MCCANN IRL GNT +1:28 6 Ghader MIZBANI IRANAGH IRI TPT +1:32 7 Andrey MIZUROV KAZ TPT +1:34 8 Vladimir KERKEZ SLO SLO +1:52 9 Hossein ALIZADEH IRI TPT +1:53 10 Tomislav DANCULOVIC CRO LOB +2:12 11 Rahim EMEMI IRI GNT +2:57 12 Gregor GAZVODA SLO KTM +3:17 13 Volodymyr STARCHYK UKR AMO +3:20 14 Oleksandr KVACHUK UKR ISD +5:30 15 Alexandre SHUSHEMOIN KAZ KAZ +5:34 16 Jure GOLCER SLO SLO +6:48 17 Vitaliy BUTS UKR UKR +8:15 18 Frederik WILMANN NOR SKS +8:46 19 Thierry HUPOND FRA SKS +9:37 20 Pengda JIAO CHN CHN +10:09
49 Alexandre GENIEZ FRA SKS +39:15
Admin Admin
Nombre de messages : 48964 VAR : ST TROPEZ - VAR - FRANCE Date d'inscription : 31/10/2007
Sujet: Re: TOUR OF QINGHAI LAKE -- Chine-- 17 au 25.07.2010 23.07.10 12:58
7e ETAPE
1 Boris SHPILEVSKY RUS RUS 3:02:01 2 Matej STARE SLO SLO +0 3 Simon CLARKE AUS ISD +0 4 Ruslan TLEUBAYEV KAZ KAZ +0 5 Thierry HUPOND FRA SKS +0 6 Volodymyr BILEKA UKR AMO +0 7 Maarten DE JONGE NED CJP +0 8 Volodymyr STARCHYK UKR AMO +0 9 Hossein ALIZADEH IRI TPT +0 10 Radoslav ROGINA CRO LOB +0 11 Denys KOSTYUK UKR ISD +0 12 Mykhaylo KONONENKO UKR UKR +0 13 Xiaoyong DONG CHN TYD +0 14 Kiel REIJNEN USA JBC +0 15 Thomas RABOU NED TT1 +0 16 Davide FRATTINI ITA TT1 +0 17 Evgeny RESHETKO RUS RUS +0 18 Pengda JIAO CHN CHN +0 19 Pim DE BEER NED CJP +0 20 Oleksandr PREVAR UKR UKR +0 21 Alexandre SHUSHEMOIN KAZ KAZ +0 22 David MCCANN IRL GNT +0 23 Mitja MAHORIC SLO SLO +0 24 Dmytro KRIVTSOV UKR ISD +0 25 Tomislav DANCULOVIC CRO LOB +0 26 William DUGAN USA TT1 +0 27 Frederik WILMANN NOR SKS +0 28 Jaroslaw DABROWSKI POL AMO +0 29 Oleksandr KVACHUK UKR ISD +0 30 Hossein ASKARI IRI TPT +0 31 Jure GOLCER SLO SLO +0 32 Vitaliy BUTS UKR UKR +0 33 Vladimir KERKEZ SLO SLO +0 34 Andrey MIZUROV KAZ TPT +0 35 Valeriy KOBZARENKO UKR TT1 +0 36 Joseph COOPER NZL SWA +0 37 Ghader MIZBANI IRANAGH IRI TPT +0 38 Kun JIANG CHN CHN +0 39 Rahim EMEMI IRI GNT +0 40 Andriy VASYLYUK UKR UKR +0 41 Barati RASOUL IRI GNT +10 42 Dmitri PUZANOV RUS RUS +11 43 Emanuel KISERLOVSKI CRO LOB +15 44 Nazar JUMABEKOV KAZ KAZ +15 45 Vitaliy KONDRUT UKR ISD +15 46 Scott STEWART USA TT1 +20 47 Evgeniy SLADKOV KAZ KAZ +28 48 Eugen WACKER KGZ GNT +55 49 Haijun MA CHN TYD +55 50 Valentin IGLINSKIY KAZ KAZ +55 51 Zolt DER SRB ZAN +55 52 Chun Hing CHAN HKG HKG +55 53 Vladislav BORISOV RUS AMO +55 54 Volodymyr GOMENYUK UKR UKR +55 55 Kristjan FAJT SLO SLO +55 56 Jelle POSTHUMA NED CJP +55 57 Alexander FILIPPOV RUS RUS +55 58 Gregor GAZVODA SLO KTM +55 59 Bernardo COLEX TEPOZ MEX AMO +55 60 Alexander AREKEEV RUS RUS +1:07 61 Jakub KRATOCHVILA CZE KTM +1:10 62 Pier Paolo DE NEGRI ITA ISD +1:35 63 Sergey KUZMIN KAZ KAZ +2:31 64 Niki OSTERGAARD DEN GLU +2:31 65 Ting DENG CHN TYD +2:34 66 Wu CHEN CHN TYD +2:34 67 Kasper Linde JORGENSEN DEN GLU +2:34 68 Sean MAZICH USA JBC +2:34 69 Samuel HORGAN NZL SWA +2:34 70 Han FENG CHN SKS +2:34 71 Bertjan LINDEMAN NED CJP +2:34 72 Stefan VAN WINDEN NED CJP +2:34 73 Peilun WU CHN TYD +2:34 74 Hossein JAHANBANIAN IRI TPT +2:34 75 Shijie YU CHN CHN +2:34 76 Prajak MAHAWONG THA GNT +2:34 77 Cheng JI CHN SKS +2:34 78 Anthony COLBY USA JBC +2:34 79 Mehdi SOHRABI IRI TPT +2:34 80 Nikola KOZOMARA SRB ZAN +2:34 81 Shengjun WU CHN TYD +2:34 82 Eric DROWER NZL SWA +2:34 83 Hrvoje MIHOLJEVIC CRO LOB +2:34 84 Khalid BOULIDA NED MPC +2:34 85 Kristijan DURASEK CRO LOB +2:34 86 Daniil KOMKOV RUS RUS +2:34 87 Roman ZHIYENTAYEV KAZ KAZ +2:34 88 Ying Hon YEUNG HKG HKG +2:34 89 Christopher JUUL JENSEN DEN GLU +2:34 90 Yue TU CHN CHN +2:34 91 Alex COUTTS GBR GNT +2:34 92 Jin LONG CHN SKS +4:44 93 Bo LIU CHN CHN +4:44 94 Peng LIU CHN CHN +4:44 95 Anatoliy SOSNITSKIY UKR UKR +4:44 96 Esad HASANOVIC SRB ZAN +4:44 97 Gang XU CHN CHN +6:13 98 Ian SMALLMAN NZL SWA +6:25 99 Massimo DEMARIN CRO LOB +6:25 100 Jacob NIELSEN DEN GLU +6:25 101 Darko BLAZEVIC CRO LOB +6:25 102 Kam-Po WONG HKG HKG +6:25 103 Sierk DE HAAN NED CJP +6:25 104 Jonathan LOVELOCK AUS MPC +7:10 105 Bernard VAN ULDEN USA JBC +7:10 106 Jure ZRIMSEK SLO SLO +7:10 107 Andrej OMULEC SLO SLO +7:10 108 Salvatore MANCUSO ITA ISD +8:05 109 Serhy HRECHYN UKR AMO +8:05 110 James WILLIAMSON NZL SWA +8:05 111 King Wai CHEUNG HKG HKG +8:05 112 Yuri METLUSHENKO UKR AMO +8:05 113 Martijn VERSCHOOR NED TT1 +8:05 114 Tobias ERLER GER TPT +8:05 115 Ki Ho CHOI HKG HKG +8:05 116 Ho Ting KWOK HKG HKG +9:07 117 Alexandre GENIEZ FRA SKS +9:07 DNS Vladimir LIKHACHEV RUS RUS DNF Bradley HALL AUS MPC
Admin Admin
Nombre de messages : 48964 VAR : ST TROPEZ - VAR - FRANCE Date d'inscription : 31/10/2007
Sujet: Re: TOUR OF QINGHAI LAKE -- Chine-- 17 au 25.07.2010 22.07.10 18:51
Admin Admin
Nombre de messages : 48964 VAR : ST TROPEZ - VAR - FRANCE Date d'inscription : 31/10/2007
Sujet: Re: TOUR OF QINGHAI LAKE -- Chine-- 17 au 25.07.2010 22.07.10 18:50
CLT GENERAL APRES LA 6e ETAPE
1 Hossein ASKARI IRI TPT 19:13:16 2 Radoslav ROGINA CRO LOB +44 3 Kiel REIJNEN USA JBC +1:25 4 David MCCANN IRL GNT +1:28 5 Mitja MAHORIC SLO SLO +1:29 6 Ghader MIZBANI IRANAGH IRI TPT +1:32 7 Andrey MIZUROV KAZ TPT +1:34 8 Vladimir KERKEZ SLO SLO +1:52 9 Hossein ALIZADEH IRI TPT +1:53 10 Tomislav DANCULOVIC CRO LOB +2:12 11 Gregor GAZVODA SLO KTM +2:22 12 Rahim EMEMI IRI GNT +2:57 13 Volodymyr STARCHYK UKR AMO +3:20 14 Oleksandr KVACHUK UKR ISD +5:30 15 Alexandre SHUSHEMOIN KAZ KAZ +5:34 16 Jure GOLCER SLO SLO +6:48 17 Vitaliy BUTS UKR UKR +8:15 18 Vladimir LIKHACHEV RUS RUS +8:45 19 Frederik WILMANN NOR SKS +8:46 20 Thierry HUPOND FRA SKS +9:37
40 Alexandre GENIEZ FRA SKS +30:08
Admin Admin
Nombre de messages : 48964 VAR : ST TROPEZ - VAR - FRANCE Date d'inscription : 31/10/2007
Sujet: Re: TOUR OF QINGHAI LAKE -- Chine-- 17 au 25.07.2010 22.07.10 18:48
Admin Admin
Nombre de messages : 48964 VAR : ST TROPEZ - VAR - FRANCE Date d'inscription : 31/10/2007
Sujet: Re: TOUR OF QINGHAI LAKE -- Chine-- 17 au 25.07.2010 22.07.10 18:47
6e ETAPE
1 Mehdi SOHRABI IRI TPT 3:07:01 2 Nikola KOZOMARA SRB ZAN +0 3 Hossein ASKARI IRI TPT +3 4 Thomas RABOU NED TT1 +2:20 5 Boris SHPILEVSKY RUS RUS +2:20 6 Hossein ALIZADEH IRI TPT +2:20 7 Vitaliy BUTS UKR UKR +2:20 8 Denys KOSTYUK UKR ISD +2:20 9 Davide FRATTINI ITA TT1 +2:20 10 Volodymyr STARCHYK UKR AMO +2:20 11 Volodymyr BILEKA UKR AMO +2:20 12 Ruslan TLEUBAYEV KAZ KAZ +2:20 13 Matej STARE SLO SLO +2:20 14 Vladimir KERKEZ SLO SLO +2:20 15 Kiel REIJNEN USA JBC +2:20 16 Dmitri PUZANOV RUS RUS +2:20 17 Maarten DE JONGE NED CJP +2:20 18 David MCCANN IRL GNT +2:20 19 Pengda JIAO CHN CHN +2:20 20 Pim DE BEER NED CJP +2:20 21 Scott STEWART USA TT1 +2:20 22 Andrey MIZUROV KAZ TPT +2:20 23 Mitja MAHORIC SLO SLO +2:20 24 Rahim EMEMI IRI GNT +2:20 25 Gregor GAZVODA SLO KTM +2:20 26 Daniil KOMKOV RUS RUS +2:20 27 Thierry HUPOND FRA SKS +2:20 28 Zolt DER SRB ZAN +2:20 29 Radoslav ROGINA CRO LOB +2:20 30 Valeriy KOBZARENKO UKR TT1 +2:20 31 Hossein JAHANBANIAN IRI TPT +2:20 32 Alexandre SHUSHEMOIN KAZ KAZ +2:20 33 Ghader MIZBANI IRANAGH IRI TPT +2:20 34 Eugen WACKER KGZ GNT +2:20 35 Frederik WILMANN NOR SKS +2:20 36 Simon CLARKE AUS ISD +2:20 37 Oleksandr KVACHUK UKR ISD +2:20 38 Jure GOLCER SLO SLO +2:20 39 Emanuel KISERLOVSKI CRO LOB +2:38 40 Tomislav DANCULOVIC CRO LOB +2:38 41 Vladimir LIKHACHEV RUS RUS +5:39 42 Volodymyr GOMENYUK UKR UKR +5:39 43 Andriy VASYLYUK UKR UKR +5:41 44 Jakub KRATOCHVILA CZE KTM +5:41 45 Mykhaylo KONONENKO UKR UKR +5:41 46 Jaroslaw DABROWSKI POL AMO +5:41 47 Barati RASOUL IRI GNT +5:41 48 Kristjan FAJT SLO SLO +5:54 49 Jure ZRIMSEK SLO SLO +5:55 50 Yue TU CHN CHN +7:04 51 Kun JIANG CHN CHN +7:04 52 Bernardo COLEX TEPOZ MEX AMO +7:04 53 Tobias ERLER GER TPT +7:04 54 Shengjun WU CHN TYD +7:04 55 Serhy HRECHYN UKR AMO +7:25 56 Sergey KUZMIN KAZ KAZ +9:31 57 Jin LONG CHN SKS +13:58 58 Kasper Linde JORGENSEN DEN GLU +13:58 59 Haijun MA CHN TYD +13:58 60 Peilun WU CHN TYD +13:58 61 Ian SMALLMAN NZL SWA +13:58 62 Dmytro KRIVTSOV UKR ISD +13:58 63 Han FENG CHN SKS +13:58 64 Bertjan LINDEMAN NED CJP +13:58 65 Bo LIU CHN CHN +13:58 66 Xiaoyong DONG CHN TYD +13:58 67 Jelle POSTHUMA NED CJP +13:58 68 Esad HASANOVIC SRB ZAN +13:58 69 Martijn VERSCHOOR NED TT1 +13:58 70 William DUGAN USA TT1 +13:58 71 Vitaliy KONDRUT UKR ISD +13:58 72 Shijie YU CHN CHN +13:58 73 Alexandre GENIEZ FRA SKS +13:58 74 King Wai CHEUNG HKG HKG +13:58 75 Cheng JI CHN SKS +13:58 76 Eric DROWER NZL SWA +13:58 77 Anthony COLBY USA JBC +13:58 78 Sierk DE HAAN NED CJP +13:58 79 Prajak MAHAWONG THA GNT +13:58 80 Ting DENG CHN TYD +13:58 81 Stefan VAN WINDEN NED CJP +13:58 82 Samuel HORGAN NZL SWA +13:58 83 Salvatore MANCUSO ITA ISD +13:58 84 Pier Paolo DE NEGRI ITA ISD +13:58 85 Alexander AREKEEV RUS RUS +13:58 86 Bernard VAN ULDEN USA JBC +13:58 87 Khalid BOULIDA NED MPC +13:58 88 Valentin IGLINSKIY KAZ KAZ +13:58 89 Evgeny RESHETKO RUS RUS +13:58 90 Alexander FILIPPOV RUS RUS +13:58 91 Niki OSTERGAARD DEN GLU +13:58 92 Jacob NIELSEN DEN GLU +13:58 93 Yuri METLUSHENKO UKR AMO +13:58 94 Hrvoje MIHOLJEVIC CRO LOB +13:58 95 Kam-Po WONG HKG HKG +13:58 96 Massimo DEMARIN CRO LOB +13:58 97 Roman ZHIYENTAYEV KAZ KAZ +13:58 98 Darko BLAZEVIC CRO LOB +13:58 99 Vladislav BORISOV RUS AMO +13:58 99 Peng LIU CHN CHN +13:58 101 Chun Hing CHAN HKG HKG +13:58 102 Kristijan DURASEK CRO LOB +13:58 103 Gang XU CHN CHN +13:58 104 Andrej OMULEC SLO SLO +13:58 105 Bradley HALL AUS MPC +13:58 106 Alex COUTTS GBR GNT +13:58 107 Anatoliy SOSNITSKIY UKR UKR +13:58 108 Oleksandr PREVAR UKR UKR +13:58 109 James WILLIAMSON NZL SWA +13:58 110 Nazar JUMABEKOV KAZ KAZ +13:58 111 Evgeniy SLADKOV KAZ KAZ +13:58 112 Joseph COOPER NZL SWA +13:58 113 Jonathan LOVELOCK AUS MPC +13:58 114 Ki Ho CHOI HKG HKG +13:58 115 Christopher JUUL JENSEN DEN GLU +13:58 116 Ho Ting KWOK HKG HKG +13:58 117 Ying Hon YEUNG HKG HKG +13:58 118 Sean MAZICH USA JBC +13:58 119 Wu CHEN CHN TYD +19:27
Admin Admin
Nombre de messages : 48964 VAR : ST TROPEZ - VAR - FRANCE Date d'inscription : 31/10/2007
Sujet: Re: TOUR OF QINGHAI LAKE -- Chine-- 17 au 25.07.2010 21.07.10 17:30
Admin Admin
Nombre de messages : 48964 VAR : ST TROPEZ - VAR - FRANCE Date d'inscription : 31/10/2007
Sujet: Re: TOUR OF QINGHAI LAKE -- Chine-- 17 au 25.07.2010 21.07.10 17:29
CLT GENERAL APRES LA 5e ETAPE
1 Radoslav Rogina (Cro) Loborika 16:04:39 2 Kiel Reijnen (USA) Jelly Belly Presented By Kenda 0:00:41 3 David McCann (Irl) Giant Asia Racing Team 0:00:44 4 Mitja Mahoric (Slo) Slovenia 0:00:45 5 Ghader Mizbani Iranagh (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team 0:00:48 6 Andrey Mizurov (Kaz) Tabriz Petrochemical Cycling Team 0:00:50 7 Vladimir Kerkez (Slo) Slovenia 0:01:08 8 Hossein Alizadeh (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team 0:01:09 9 Tomislav Danculovic (Cro) Loborika 0:01:10 10 Gregor Gazvoda (Slo) Arbö Ktm - Gebrüder Weiss 0:01:38
23 Thierry Hupond (Fra) Skil - Shimano 0:08:53
33 Alexandre Geniez (Fra) Skil - Shimano 0:17:46
Admin Admin
Nombre de messages : 48964 VAR : ST TROPEZ - VAR - FRANCE Date d'inscription : 31/10/2007
Sujet: Re: TOUR OF QINGHAI LAKE -- Chine-- 17 au 25.07.2010 21.07.10 17:26
Admin Admin
Nombre de messages : 48964 VAR : ST TROPEZ - VAR - FRANCE Date d'inscription : 31/10/2007
Sujet: Re: TOUR OF QINGHAI LAKE -- Chine-- 17 au 25.07.2010 21.07.10 17:25
5e ETAPE
1 Yuriy Metlushenko (Ukr) Amore & Vita - Conad 2:52:36 2 Boris Shpilevskiy (Rus) Russia 3 Ruslan Tleubayev (Kaz) Kazakhstan 4 Pier Paolo De Negri (Ita) ISD - Neri 5 Matej Stare (Slo) Slovenia 6 Dmytriy Krivtsov (Ukr) ISD - Neri 7 Mehdi Sohrabi (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team 8 Mitja Mahoric (Slo) Slovenia 9 David McCann (Irl) Giant Asia Racing Team 10 Kiel Reijnen (USA) Jelly Belly Presented By Kenda 11 Radoslav Rogina (Cro) Loborika 12 Hossein Alizadeh (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team 13 Mykhaylo Kononenko (Ukr) Ukraine 14 Denys Kostyuk (Ukr) ISD - Neri 15 Andrey Mizurov (Kaz) Tabriz Petrochemical Cycling Team 16 Jacob Nielsen (Den) Glud & Marstrand - LRO Radgivning 17 Hrvoje Miholjevic (Cro) Loborika 18 Tomislav Danculovic (Cro) Loborika 19 Sergiy Grechyn (Ukr) Amore & Vita - Conad 20 Emanuel Kiserlovski (Cro) Loborika 21 Vladimir Kerkez (Slo) Slovenia 22 Ghader Mizbani Iranagh (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team 23 Davide Frattini (Ita) Team Type 1 24 Andrej Omulec (Slo) Slovenia 25 Volodymyr Starchyk (Ukr) Amore & Vita - Conad 26 Jure Golcer (Slo) Slovenia 0:00:08 27 Tobias Erler (Ger) Tabriz Petrochemical Cycling Team 0:00:22 28 Jure Zrimsek (Slo) Slovenia 0:00:33 29 Jin Long (Chn) Skil - Shimano 0:00:49 30 Maarten De Jonge (Ned) Cyclingteam Jo Piels 31 Thierry Hupond (Fra) Skil - Shimano 32 Vitaliy Buts (Ukr) Ukraine 33 Jelle Posthuma (Ned) Cyclingteam Jo Piels 34 William Dugan (USA) Team Type 1 35 Eugen Wacker (Kgz) Giant Asia Racing Team 36 Bradley Hall (Aus) Marco Polo Cycling Team 37 Bert-Jan Lindeman (Ned) Cyclingteam Jo Piels 38 Alexandr Shushemoin (Kaz) Kazakhstan 39 Oleksandr Prevar (Ukr) Ukraine 40 Hossein Askari (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team 41 Sergey Kuzmin (Kaz) Kazakhstan 42 James Williamson (NZl) Subway - Avanti 0:00:53 43 Valentin Iglinskiy (Kaz) Kazakhstan 44 Kristjan Fajt (Slo) Slovenia 0:00:55 45 Nikola Kozomara (Srb) Partizan Srbija 0:01:01 46 Bo Liu (Chn) China 0:01:02 47 King Lok Cheung (HKg) Hong Kong 48 Han Feng (Chn) Skil - Shimano 49 Shijie Yu (Chn) China 50 Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 51 Ting Dang (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team 0:01:04 52 Ian Smallman (NZl) Subway - Avanti 53 Esad Hasanovic (Srb) Partizan Srbija 54 Rahim Emami (IRI) Giant Asia Racing Team 55 Pengda Jiao (Chn) China 56 Ying Hon Yeung (HKg) Hong Kong 57 Pim De Beer (Ned) Cyclingteam Jo Piels 58 Yevgeniy Sladkov (Kaz) Kazakhstan 59 Xiaoyong Dong (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team 60 Hossein Jahanbanian Kamnabi (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team 61 Volodymyr Bileka (Ukr) Amore & Vita - Conad 62 Oleksandr Kvachuk (Ukr) ISD - Neri 63 Cheng Ji (Chn) Skil - Shimano 64 Vitaliy Kondrut (Ukr) ISD - Neri 65 Jonathan Lovelock (Aus) Marco Polo Cycling Team 66 Sean Mazich (USA) Jelly Belly Presented By Kenda 67 Eric Drower (NZl) Subway - Avanti 68 Gregor Gazvoda (Slo) Arbö Ktm - Gebrüder Weiss 69 Sierk Jan De Haan (Ned) Cyclingteam Jo Piels 70 Niki Ostergaard (Den) Glud & Marstrand - LRO Radgivning 71 Shengjun Wu (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team 72 Ki Ho Choi (HKg) Hong Kong 73 Volodymyr Gomenuk (Ukr) Ukraine 74 Joseph Cooper (NZl) Subway - Avanti 75 Zsolt Der (Srb) Partizan Srbija 76 Valeriy Kobzarenko (Ukr) Team Type 1 77 Rasoul Barati (IRI) Giant Asia Racing Team 78 Christopher Juul-Jensen (Den) Glud & Marstrand - LRO Radgivning 79 Kam Po Wong (HKg) Hong Kong 80 Ho Ting Kwok (HKg) Hong Kong 81 Roman Zhiyentayev (Kaz) Kazakhstan 82 Salvatore Mancuso (Ita) ISD - Neri 83 Chun Hing Chan (HKg) Hong Kong 84 Bernardo Colex Tepoz (Mex) Amore & Vita - Conad 85 Vladimir Likhachev (Rus) Russia 86 Frederik Wilmann (Nor) Skil - Shimano 87 Vladislav Borisov (Rus) Amore & Vita - Conad 88 Jaroslaw Dabrowski (Pol) Amore & Vita - Conad 89 Alexander Filippov (Rus) Russia 90 Anthony Colby (USA) Jelly Belly Presented By Kenda 91 Simon Clarke (Aus) ISD - Neri 92 Alex Coutts (GBr) Giant Asia Racing Team 93 Khalid Boulida (Ned) Marco Polo Cycling Team 94 Evgeny Reshetko (Rus) Russia 95 Kristijan Durasek (Cro) Loborika 0:01:12 96 Massimo Demarin (Cro) Loborika 97 Darko Blaževic (Cro) Loborika 98 Samuel Horgan (NZl) Subway - Avanti 99 Scott Stewart (USA) Team Type 1 100 Thomas Rabou (Ned) Team Type 1 101 Wu Chen (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team 0:01:21 102 Nazar Jumabekov (Kaz) Kazakhstan 0:01:23 103 Danil Komkov (Rus) Russia 0:01:25 104 Anatoliy Sosnitskyy (Ukr) Ukraine 0:01:30 105 Jakub Kratochvila (Cze) Arbö Ktm - Gebrüder Weiss 0:01:48 106 Kun Jiang (Chn) China 0:01:58 107 Bernard Van Ulden (USA) Jelly Belly Presented By Kenda 0:02:19 108 Prajak Mahawong (Tha) Giant Asia Racing Team 0:03:41 109 King Wai Cheung (HKg) Hong Kong 110 Stefan Van Winden (Ned) Cyclingteam Jo Piels 111 Andriy Vasylyuk (Ukr) Ukraine 0:04:46 112 Yue Tu (Chn) China 113 Dmitry Puzanov (Rus) Russia 114 Alexander Arekeev (Rus) Russia 115 Peng Liu (Chn) China 116 Peilun Wu (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team 117 Kasper Linde Jorgensen (Den) Glud & Marstrand - LRO Radgivning 118 Gang Xu (Chn) China 119 Haijun Ma (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team 120 Alexandre Geniez (Fra) Skil - Shimano 0:16:43
Admin Admin
Nombre de messages : 48964 VAR : ST TROPEZ - VAR - FRANCE Date d'inscription : 31/10/2007
Sujet: Re: TOUR OF QINGHAI LAKE -- Chine-- 17 au 25.07.2010 20.07.10 18:07
Admin Admin
Nombre de messages : 48964 VAR : ST TROPEZ - VAR - FRANCE Date d'inscription : 31/10/2007
Sujet: Re: TOUR OF QINGHAI LAKE -- Chine-- 17 au 25.07.2010 20.07.10 18:06
CLT GENERAL APRES LA 4e ETAPE
1 Radoslav Rogina (Cro) Loborika 13:12:03 2 Gregor Gazvoda (Slo) Arbö Ktm - Gebrüder Weiss 0:00:34 3 Kiel Reijnen (USA) Jelly Belly Presented By Kenda 0:00:44 4 David McCann (Irl) Giant Asia Racing Team 0:00:45 5 Ghader Mizbani Iranagh (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team 0:00:48 6 Andrey Mizurov (Kaz) Tabriz Petrochemical Cycling Team 0:00:50 7 Mitja Mahoric (Slo) Slovenia 8 Hossein Askari (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team 0:00:57 9 Alexandre Geniez (Fra) Skil - Shimano 0:01:03 10 Hossein Alizadeh (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team 0:01:09 11 Rahim Emami (IRI) Giant Asia Racing Team 12 Vladimir Kerkez (Slo) Slovenia 0:01:10 13 Tomislav Danculovic (Cro) Loborika 14 Volodymyr Starchyk (Ukr) Amore & Vita - Conad 0:02:36 15 Vladimir Likhachev (Rus) Russia 0:03:38 16 Oleksandr Kvachuk (Ukr) ISD - Neri 0:03:42 17 Alexandr Shushemoin (Kaz) Kazakhstan 0:04:01 18 Alexander Filippov (Rus) Russia 0:05:11 19 Jure Golcer (Slo) Slovenia 0:05:56
25 Thierry Hupond (Fra) Skil - Shimano 0:08:04
Admin Admin
Nombre de messages : 48964 VAR : ST TROPEZ - VAR - FRANCE Date d'inscription : 31/10/2007
Sujet: Re: TOUR OF QINGHAI LAKE -- Chine-- 17 au 25.07.2010 20.07.10 17:31
Admin Admin
Nombre de messages : 48964 VAR : ST TROPEZ - VAR - FRANCE Date d'inscription : 31/10/2007
Sujet: Re: TOUR OF QINGHAI LAKE -- Chine-- 17 au 25.07.2010 20.07.10 17:30
4e ETAPE
1 Ivan Stevic (Srb) Partizan Srbija 2:50:12 2 Yuriy Metlushenko (Ukr) Amore & Vita - Conad 3 Boris Shpilevskiy (Rus) Russia 4 Mehdi Sohrabi (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team 5 Vitaliy Buts (Ukr) Ukraine 6 Denys Kostyuk (Ukr) ISD - Neri 7 Dmytriy Krivtsov (Ukr) ISD - Neri 8 David McCann (Irl) Giant Asia Racing Team 9 Vladimir Kerkez (Slo) Slovenia 10 Pier Paolo De Negri (Ita) ISD - Neri 11 Jelle Posthuma (Ned) Cyclingteam Jo Piels 12 Jin Long (Chn) Skil - Shimano 13 Hossein Askari (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team 14 Davide Frattini (Ita) Team Type 1 15 Gregor Gazvoda (Slo) Arbö Ktm - Gebrüder Weiss 16 Hossein Alizadeh (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team 17 Zsolt Der (Srb) Partizan Srbija 18 Radoslav Rogina (Cro) Loborika 19 Pengda Jiao (Chn) China 20 Mykhaylo Kononenko (Ukr) Ukraine 21 Ruslan Tleubayev (Kaz) Kazakhstan 22 Kun Jiang (Chn) China 23 Sergiy Grechyn (Ukr) Amore & Vita - Conad 24 Andriy Vasylyuk (Ukr) Ukraine 25 Maarten De Jonge (Ned) Cyclingteam Jo Piels 26 Kiel Reijnen (USA) Jelly Belly Presented By Kenda 27 Xiaoyong Dong (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team 28 Pim De Beer (Ned) Cyclingteam Jo Piels 29 Niki Ostergaard (Den) Glud & Marstrand - LRO Radgivning 30 Matej Stare (Slo) Slovenia 31 Volodymyr Gomenuk (Ukr) Ukraine 32 Valentin Iglinskiy (Kaz) Kazakhstan 33 Scott Stewart (USA) Team Type 1 34 Vladimir Likhachev (Rus) Russia 35 Tobias Erler (Ger) Tabriz Petrochemical Cycling Team 36 Sean Mazich (USA) Jelly Belly Presented By Kenda 37 Ghader Mizbani Iranagh (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team 38 Volodymyr Starchyk (Ukr) Amore & Vita - Conad 39 Mitja Mahoric (Slo) Slovenia 40 Kam Po Wong (HKg) Hong Kong 41 Alexander Filippov (Rus) Russia 42 Kristjan Fajt (Slo) Slovenia 43 Rahim Emami (IRI) Giant Asia Racing Team 44 Alexandre Geniez (Fra) Skil - Shimano 45 Emanuel Kiserlovski (Cro) Loborika 46 Jakub Kratochvila (Cze) Arbö Ktm - Gebrüder Weiss 47 Eugen Wacker (Kgz) Giant Asia Racing Team 48 Dmitry Puzanov (Rus) Russia 49 Oleksandr Kvachuk (Ukr) ISD - Neri 50 William Dugan (USA) Team Type 1 51 Tomislav Danculovic (Cro) Loborika 52 Andrey Mizurov (Kaz) Tabriz Petrochemical Cycling Team 53 Vladislav Borisov (Rus) Amore & Vita - Conad 54 Ting Dang (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team 55 Jacob Nielsen (Den) Glud & Marstrand - LRO Radgivning 56 Han Feng (Chn) Skil - Shimano 57 Oleksandr Prevar (Ukr) Ukraine 58 Valeriy Kobzarenko (Ukr) Team Type 1 59 Frederik Wilmann (Nor) Skil - Shimano 60 Shengjun Wu (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team 61 Anatoliy Sosnitskyy (Ukr) Ukraine 62 Bert-Jan Lindeman (Ned) Cyclingteam Jo Piels 63 Thierry Hupond (Fra) Skil - Shimano 64 Yoriy Leontenko (Ukr) Ukraine 65 Volodymyr Bileka (Ukr) Amore & Vita - Conad 66 Ki Ho Choi (HKg) Hong Kong 67 Yevgeniy Sladkov (Kaz) Kazakhstan 68 Stefan Van Winden (Ned) Cyclingteam Jo Piels 69 Sergey Kuzmin (Kaz) Kazakhstan 70 Vitaliy Kondrut (Ukr) ISD - Neri 71 Bernardo Colex Tepoz (Mex) Amore & Vita - Conad 72 Esad Hasanovic (Srb) Partizan Srbija 73 Hrvoje Miholjevic (Cro) Loborika 74 Prajak Mahawong (Tha) Giant Asia Racing Team 75 Evgeny Reshetko (Rus) Russia 76 Simon Clarke (Aus) ISD - Neri 77 Thomas Hasibeder (Aut) Arbö Ktm - Gebrüder Weiss 78 Roman Zhiyentayev (Kaz) Kazakhstan 79 Alexandr Shushemoin (Kaz) Kazakhstan 80 Anthony Colby (USA) Jelly Belly Presented By Kenda 81 Kristijan Durasek (Cro) Loborika 82 King Lok Cheung (HKg) Hong Kong 83 Alex Coutts (GBr) Giant Asia Racing Team 84 Ian Smallman (NZl) Subway - Avanti 85 Cheng Ji (Chn) Skil - Shimano 86 Christopher Juul-Jensen (Den) Glud & Marstrand - LRO Radgivning 87 Hossein Jahanbanian Kamnabi (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team 88 Chun Hing Chan (HKg) Hong Kong 89 Rasoul Barati (IRI) Giant Asia Racing Team 90 Eric Drower (NZl) Subway - Avanti 91 Sierk Jan De Haan (Ned) Cyclingteam Jo Piels 92 Alexander Arekeev (Rus) Russia 93 Peng Liu (Chn) China 94 Jaroslaw Dabrowski (Pol) Amore & Vita - Conad 95 Danil Komkov (Rus) Russia 96 Jure Golcer (Slo) Slovenia 97 Ying Hon Yeung (HKg) Hong Kong 98 Salvatore Mancuso (Ita) ISD - Neri 99 Joseph Cooper (NZl) Subway - Avanti 100 Nazar Jumabekov (Kaz) Kazakhstan 101 Ho Ting Kwok (HKg) Hong Kong 0:00:18 102 Jure Zrimsek (Slo) Slovenia 0:00:23 103 Shijie Yu (Chn) China 0:00:36 104 Thomas Rabou (Ned) Team Type 1 105 Yue Tu (Chn) China 0:00:41 106 Andrej Omulec (Slo) Slovenia 107 Gang Xu (Chn) China 0:02:22 108 Haijun Ma (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team 109 Wu Chen (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team 0:04:35 110 Bradley Hall (Aus) Marco Polo Cycling Team 111 Jonathan Lovelock (Aus) Marco Polo Cycling Team 112 Peilun Wu (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team 113 Khalid Boulida (Ned) Marco Polo Cycling Team 114 Darko Blaževic (Cro) Loborika 115 Samuel Horgan (NZl) Subway - Avanti 116 Bernard Van Ulden (USA) Jelly Belly Presented By Kenda 117 Massimo Demarin (Cro) Loborika 118 Nikola Kozomara (Srb) Partizan Srbija 119 Kasper Linde Jorgensen (Den) Glud & Marstrand - LRO Radgivning 0:09:58 120 Bo Liu (Chn) China 0:12:13 121 James Williamson (NZl) Subway - Avanti 122 King Wai Cheung (HKg) Hong Kong 123 Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1
Admin Admin
Nombre de messages : 48964 VAR : ST TROPEZ - VAR - FRANCE Date d'inscription : 31/10/2007
Sujet: Re: TOUR OF QINGHAI LAKE -- Chine-- 17 au 25.07.2010 19.07.10 18:13
Admin Admin
Nombre de messages : 48964 VAR : ST TROPEZ - VAR - FRANCE Date d'inscription : 31/10/2007
Sujet: Re: TOUR OF QINGHAI LAKE -- Chine-- 17 au 25.07.2010 19.07.10 18:12
CLT GENERAL APRES LA 3e ETAPE
1 Radoslav Rogina (Cro) Loborika 10:21:51 2 Gregor Gazvoda (Slo) Arbö Ktm - Gebrüder Weiss 0:00:34 3 Kiel Reijnen (USA) Jelly Belly Presented By Kenda 0:00:44 4 David McCann (Irl) Giant Asia Racing Team 0:00:45 5 Ghader Mizbani Iranagh (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team 0:00:48 6 Andrey Mizurov (Kaz) Tabriz Petrochemical Cycling Team 0:00:50 7 Mitja Mahoric (Slo) Slovenia 8 Hossein Askari (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team 0:00:57 9 Alexandre Geniez (Fra) Skil - Shimano 0:01:03 10 Hossein Alizadeh (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team 0:01:09 11 Rahim Emami (IRI) Giant Asia Racing Team 12 Vladimir Kerkez (Slo) Slovenia 0:01:10 13 Tomislav Danculovic (Cro) Loborika 14 Volodymyr Starchyk (Ukr) Amore & Vita - Conad 0:02:36
25 Thierry Hupond (Fra) Skil - Shimano 0:08:04
Admin Admin
Nombre de messages : 48964 VAR : ST TROPEZ - VAR - FRANCE Date d'inscription : 31/10/2007
Sujet: Re: TOUR OF QINGHAI LAKE -- Chine-- 17 au 25.07.2010 19.07.10 18:10
Admin Admin
Nombre de messages : 48964 VAR : ST TROPEZ - VAR - FRANCE Date d'inscription : 31/10/2007
Sujet: Re: TOUR OF QINGHAI LAKE -- Chine-- 17 au 25.07.2010 19.07.10 18:09
3e ETAPE
1 Ghader Mizbani Iranagh (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team 4:13:32 2 Rasoul Barati (IRI) Giant Asia Racing Team 0:00:11 3 Alexander Filippov (Rus) Russia 4 Vladimir Kerkez (Slo) Slovenia 0:00:27 5 Ruslan Tleubayev (Kaz) Kazakhstan 6 Oleksandr Kvachuk (Ukr) ISD - Neri 7 Volodymyr Starchyk (Ukr) Amore & Vita - Conad 8 Kiel Reijnen (USA) Jelly Belly Presented By Kenda 9 Radoslav Rogina (Cro) Loborika 10 Hossein Alizadeh (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team 11 Simon Clarke (Aus) ISD - Neri 12 Vitaliy Buts (Ukr) Ukraine 13 David McCann (Irl) Giant Asia Racing Team 14 Thierry Hupond (Fra) Skil - Shimano 15 Danil Komkov (Rus) Russia 16 Hossein Jahanbanian Kamnabi (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team 17 Andrey Mizurov (Kaz) Tabriz Petrochemical Cycling Team 18 Vladimir Likhachev (Rus) Russia 19 Alexandr Shushemoin (Kaz) Kazakhstan 20 Shengjun Wu (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team 21 Evgeny Reshetko (Rus) Russia 22 Vladislav Borisov (Rus) Amore & Vita - Conad 23 Pengda Jiao (Chn) China 24 Rahim Emami (IRI) Giant Asia Racing Team 25 Ying Hon Yeung (HKg) Hong Kong 26 Gregor Gazvoda (Slo) Arbö Ktm - Gebrüder Weiss 27 Han Feng (Chn) Skil - Shimano 28 Peilun Wu (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team 29 Volodymyr Bileka (Ukr) Amore & Vita - Conad 30 Hossein Askari (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team 31 Mitja Mahoric (Slo) Slovenia 32 Frederik Wilmann (Nor) Skil - Shimano 33 Tomislav Danculovic (Cro) Loborika 34 Alexandre Geniez (Fra) Skil - Shimano 35 Yevgeniy Sladkov (Kaz) Kazakhstan 0:00:32 36 Jure Golcer (Slo) Slovenia 0:00:39 37 Dmitry Puzanov (Rus) Russia 38 Hrvoje Miholjevic (Cro) Loborika 0:00:45 39 Kristijan Durasek (Cro) Loborika 40 Jaroslaw Dabrowski (Pol) Amore & Vita - Conad 0:02:21 41 Haijun Ma (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team 0:04:06 42 Jelle Posthuma (Ned) Cyclingteam Jo Piels 0:17:10 43 Nazar Jumabekov (Kaz) Kazakhstan 44 Wu Chen (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team 0:17:13 45 Sergey Kuzmin (Kaz) Kazakhstan 0:19:17 46 Sean Mazich (USA) Jelly Belly Presented By Kenda 47 Peng Liu (Chn) China 0:19:19 48 Pim De Beer (Ned) Cyclingteam Jo Piels 49 Cheng Ji (Chn) Skil - Shimano 50 Yoriy Leontenko (Ukr) Ukraine 51 Sergiy Grechyn (Ukr) Amore & Vita - Conad 52 Kun Jiang (Chn) China 53 Prajak Mahawong (Tha) Giant Asia Racing Team 54 Javier Megias Leal (Spa) Team Type 1 55 Esad Hasanovic (Srb) Partizan Srbija 56 Andriy Vasylyuk (Ukr) Ukraine 57 Kasper Linde Jorgensen (Den) Glud & Marstrand - LRO Radgivning 58 Niki Ostergaard (Den) Glud & Marstrand - LRO Radgivning 59 Valeriy Kobzarenko (Ukr) Team Type 1 60 Salvatore Mancuso (Ita) ISD - Neri 0:19:22 61 Zsolt Der (Srb) Partizan Srbija 62 Maarten De Jonge (Ned) Cyclingteam Jo Piels 63 Matej Stare (Slo) Slovenia 64 Eric Drower (NZl) Subway - Avanti 65 Mykhaylo Kononenko (Ukr) Ukraine 66 Denys Kostyuk (Ukr) ISD - Neri 67 Eugen Wacker (Kgz) Giant Asia Racing Team 68 Christopher Juul-Jensen (Den) Glud & Marstrand - LRO Radgivning 69 Stefan Van Winden (Ned) Cyclingteam Jo Piels 70 William Dugan (USA) Team Type 1 71 Alexander Arekeev (Rus) Russia 72 Mehdi Sohrabi (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team 73 Roman Zhiyentayev (Kaz) Kazakhstan 74 Chun Hing Chan (HKg) Hong Kong 75 Anthony Colby (USA) Jelly Belly Presented By Kenda 76 Ivan Stevic (Srb) Partizan Srbija 77 Nikola Kozomara (Srb) Partizan Srbija 78 Kristjan Fajt (Slo) Slovenia 79 King Lok Cheung (HKg) Hong Kong 80 Kam Po Wong (HKg) Hong Kong 81 Jakub Kratochvila (Cze) Arbö Ktm - Gebrüder Weiss 82 Andrej Omulec (Slo) Slovenia 83 Alex Coutts (GBr) Giant Asia Racing Team 84 Emanuel Kiserlovski (Cro) Loborika 85 Darko Blaževic (Cro) Loborika 86 Massimo Demarin (Cro) Loborika 87 Joseph Cooper (NZl) Subway - Avanti 88 Bernard Van Ulden (USA) Jelly Belly Presented By Kenda 89 Bernardo Colex Tepoz (Mex) Amore & Vita - Conad 90 Jure Zrimsek (Slo) Slovenia 91 Scott Stewart (USA) Team Type 1 92 Thomas Rabou (Ned) Team Type 1 93 Volodymyr Gomenuk (Ukr) Ukraine 0:29:57 94 Thomas Hasibeder (Aut) Arbö Ktm - Gebrüder Weiss 95 Vitaliy Kondrut (Ukr) ISD - Neri 96 Xiaoyong Dong (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team 97 Ting Dang (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team 98 Ki Ho Choi (HKg) Hong Kong 99 Bert-Jan Lindeman (Ned) Cyclingteam Jo Piels 100 Dmytriy Krivtsov (Ukr) ISD - Neri 101 Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 102 Bo Liu (Chn) China 103 Pier Paolo De Negri (Ita) ISD - Neri 104 Ian Smallman (NZl) Subway - Avanti 105 King Wai Cheung (HKg) Hong Kong 106 Jonathan Lovelock (Aus) Marco Polo Cycling Team 107 Oleksandr Prevar (Ukr) Ukraine 108 Tobias Erler (Ger) Tabriz Petrochemical Cycling Team 109 Jin Long (Chn) Skil - Shimano 110 Samuel Horgan (NZl) Subway - Avanti 111 Gang Xu (Chn) China 112 Davide Frattini (Ita) Team Type 1 113 Shijie Yu (Chn) China 114 Jacob Nielsen (Den) Glud & Marstrand - LRO Radgivning 115 Yue Tu (Chn) China 116 Bradley Hall (Aus) Marco Polo Cycling Team 117 Anatoliy Sosnitskyy (Ukr) Ukraine 118 Sierk Jan De Haan (Ned) Cyclingteam Jo Piels 119 Boris Shpilevskiy (Rus) Russia 120 James Williamson (NZl) Subway - Avanti 121 Khalid Boulida (Ned) Marco Polo Cycling Team 122 Valentin Iglinskiy (Kaz) Kazakhstan 123 Yuriy Metlushenko (Ukr) Amore & Vita - Conad 124 Stefan Poll (Aut) Arbö Ktm - Gebrüder Weiss 125 Ho Ting Kwok (HKg) Hong Kong
Admin Admin
Nombre de messages : 48964 VAR : ST TROPEZ - VAR - FRANCE Date d'inscription : 31/10/2007
Sujet: Re: TOUR OF QINGHAI LAKE -- Chine-- 17 au 25.07.2010 18.07.10 13:07
Admin Admin
Nombre de messages : 48964 VAR : ST TROPEZ - VAR - FRANCE Date d'inscription : 31/10/2007
Sujet: Re: TOUR OF QINGHAI LAKE -- Chine-- 17 au 25.07.2010 18.07.10 13:06
CLASSEMENT GENERAL APRES LA 2e ETAPE
1 Radoslav ROGINA CRO LOB 6:07:52 2 Gregor GAZVODA SLO KTM +37 3 Kiel REIJNEN USA JBC +44 4 David MCCANN IRL GNT +45 5 Andrey MIZUROV KAZ TPT +50 6 Mitja MAHORIC SLO SLO +50 7 Hossein ASKARI IRI TPT +59 8 Alexandre GENIEZ FRA SKS +1:03 9 Rahim EMEMI IRI GNT +1:09 10 Vladimir KERKEZ SLO SLO +1:10 11 Hossein ALIZADEH IRI TPT +1:10 12 Tomislav DANCULOVIC CRO LOB +1:10 13 Ghader MIZBANI IRANAGH IRI TPT +1:26 14 Volodymyr STARCHYK UKR AMO +2:36 15 Vladimir LIKHACHEV RUS RUS +3:38 16 Oleksandr KVACHUK UKR ISD +3:42 17 Ki Ho CHOI HKG HKG +3:55 18 Alexandre SHUSHEMOIN KAZ KAZ +4:01 19 Alexander FILIPPOV RUS RUS +5:34 20 Kun JIANG CHN CHN +5:38
30 Thierry HUPOND FRA SKS +8:04
Admin Admin
Nombre de messages : 48964 VAR : ST TROPEZ - VAR - FRANCE Date d'inscription : 31/10/2007
Sujet: Re: TOUR OF QINGHAI LAKE -- Chine-- 17 au 25.07.2010 18.07.10 12:54
Admin Admin
Nombre de messages : 48964 VAR : ST TROPEZ - VAR - FRANCE Date d'inscription : 31/10/2007
Sujet: Re: TOUR OF QINGHAI LAKE -- Chine-- 17 au 25.07.2010 18.07.10 12:53
2e ETAPE
1 Gregor GAZVODA SLO KTM 2:15:10 2 Hossein ASKARI IRI TPT +0 3 David MCCANN IRL GNT +2 4 Volodymyr STARCHYK UKR AMO +2 5 Radoslav ROGINA CRO LOB +2 6 Andrey MIZUROV KAZ TPT +3 7 Kiel REIJNEN USA JBC +3 8 Mitja MAHORIC SLO SLO +3 9 Vladimir KERKEZ SLO SLO +3 10 Alexandre GENIEZ FRA SKS +3 11 Hossein ALIZADEH IRI TPT +3 12 Rahim EMEMI IRI GNT +3 13 Tomislav DANCULOVIC CRO LOB +3 14 Ghader MIZBANI IRANAGH IRI TPT +3 15 Alexander FILIPPOV RUS RUS +7 16 Hrvoje MIHOLJEVIC CRO LOB +12 17 Jure GOLCER SLO SLO +17 18 Vitaliy BUTS UKR UKR +2:38 19 Matej STARE SLO SLO +2:38 20 Vladislav BORISOV RUS AMO +2:38 21 Shengjun WU CHN TYD +2:38 22 Thierry HUPOND FRA SKS +2:38 23 Vladimir LIKHACHEV RUS RUS +2:38 24 Oleksandr KVACHUK UKR ISD +2:38 25 Dmitri PUZANOV RUS RUS +2:48 26 Haijun MA CHN TYD +2:54 27 Salvatore MANCUSO ITA ISD +2:54 28 Alexandre SHUSHEMOIN KAZ KAZ +2:54 29 Pengda JIAO CHN CHN +2:54 30 Ying Hon YEUNG HKG HKG +2:54 31 Jaroslaw DABROWSKI POL AMO +2:54 32 Darko BLAZEVIC CRO LOB +2:54 33 Frederik WILMANN NOR SKS +2:54 34 Scott STEWART USA TT1 +2:54 35 Boris SHPILEVSKY RUS RUS +3:06 36 Zolt DER SRB ZAN +3:06 37 Barati RASOUL IRI GNT +3:08 38 Ki Ho CHOI HKG HKG +3:08 39 Ivan STEVIC SRB ZAN +3:08 40 Anthony COLBY USA JBC +3:08 41 Davide FRATTINI ITA TT1 +3:08 42 Volodymyr BILEKA UKR AMO +3:08 43 Chun Hing CHAN HKG HKG +3:08 44 Kun JIANG CHN CHN +4:55 45 Alexander AREKEEV RUS RUS +4:55 46 Maarten DE JONGE NED CJP +4:55 47 Pim DE BEER NED CJP +4:55 48 Biao LIU CHN TYD +4:55 49 Sergey KUZMIN KAZ KAZ +4:57 50 Evgeny RESHETKO RUS RUS +4:58 51 Han FENG CHN SKS +4:58 52 Bernardo COLEX TEPOZ MEX AMO +4:58 53 Eric DROWER NZL SWA +4:58 54 Esad HASANOVIC SRB ZAN +4:58 55 Dmytro KRIVTSOV UKR ISD +4:58 56 Emanuel KISERLOVSKI CRO LOB +4:58 57 Eugen WACKER KGZ GNT +6:13 58 Cheng JI CHN SKS +6:13 59 William DUGAN USA TT1 +6:13 60 Tobias ERLER GER TPT +6:13 61 Roman ZHIYENTAYEV KAZ KAZ +7:44 62 Denys KOSTYUK UKR ISD +7:44 63 Ruslan TLEUBAYEV KAZ KAZ +7:44 64 Daniil KOMKOV RUS RUS +7:44 65 Wu CHEN CHN TYD +10:16 66 Stefan VAN WINDEN NED CJP +10:16 67 Yue TU CHN CHN +11:43 68 Simon CLARKE AUS ISD +12:11 69 Nazar JUMABEKOV KAZ KAZ +12:11 70 Jelle POSTHUMA NED CJP +12:11 71 Jakub KRATOCHVILA CZE KTM +12:11 72 Bertjan LINDEMAN NED CJP +12:11 73 Alex COUTTS GBR GNT +12:11 74 Peilun WU CHN TYD +12:11 75 Yuriy LEONTENKO UKR UKR +13:52 76 Ting DENG CHN TYD +13:52 77 King Lok CHEUNG HKG HKG +13:52 78 Volodymyr GOMENYUK UKR UKR +13:52 79 Javier MEGIAS LEAL ESP TT1 +13:52 80 Kristijan DURASEK CRO LOB +13:52 81 Bo LIU CHN CHN +13:52 82 Prajak MAHAWONG THA GNT +13:52 83 Andriy VASYLYUK UKR UKR +13:52 84 Valeriy KOBZARENKO UKR TT1 +13:52 85 Xiaoyong DONG CHN TYD +13:52 86 Mehdi SOHRABI IRI TPT +13:52 87 Valentin IGLINSKIY KAZ KAZ +13:52 88 Hossein JAHANBANIAN IRI TPT +13:52 89 Joseph COOPER NZL SWA +13:52 90 Peng LIU CHN CHN +13:52 91 Jin LONG CHN SKS +13:52 92 Andrej OMULEC SLO SLO +13:52 93 Kristjan FAJT SLO SLO +13:52 94 Sean MAZICH USA JBC +13:52 95 Bernard VAN ULDEN USA JBC +13:52 96 Thomas RABOU NED TT1 +13:52 97 Gang XU CHN CHN +13:52 98 Jure ZRIMSEK SLO SLO +13:52 99 Thomas HASIBEDER AUT KTM +14:52 100 Ian SMALLMAN NZL SWA +14:52 101 Shijie YU CHN CHN +14:52 102 Mykhaylo KONONENKO UKR UKR +14:52 103 Stefan POLL AUT KTM +14:52 104 Massimo DEMARIN CRO LOB +14:52 105 Samuel HORGAN NZL SWA +14:52 106 King Wai CHEUNG HKG HKG +14:52 107 Ho Ting KWOK HKG HKG +14:52 108 Kam-Po WONG HKG HKG +14:52 109 Marc GOOS NED CJP +14:52 110 Sierk DE HAAN NED CJP +14:52 111 Evgeniy SLADKOV KAZ KAZ +14:52 112 James WILLIAMSON NZL SWA +16:35 113 Niki OSTERGAARD DEN GLU +16:35 114 Martijn VERSCHOOR NED TT1 +16:35 115 Nikola KOZOMARA SRB ZAN +16:35 116 Oleksandr PREVAR UKR UKR +16:35 117 Pier Paolo DE NEGRI ITA ISD +16:35 118 Robin CHAIGNEAU NED SKS +16:35 119 Vitaliy KONDRUT UKR ISD +16:35 120 Jonathan LOVELOCK AUS MPC +16:35 121 Yuri METLUSHENKO UKR AMO +16:35 122 Anatoliy SOSNITSKIY UKR UKR +16:35 123 Serhy HRECHYN UKR AMO +16:35 124 Christopher JUUL JENSEN DEN GLU +16:35 125 Kasper Linde JORGENSEN DEN GLU +19:44 126 Jacob NIELSEN DEN GLU +19:44 127 Bradley HALL AUS MPC +19:44 128 Mathias GADE JACOBSEN DEN GLU +19:44 129 Khalid BOULIDA NED MPC +19:44 DNF Lasse BOCHMANN DEN GLU DNF Mads CHRISTENSEN DEN GLU
Admin Admin
Nombre de messages : 48964 VAR : ST TROPEZ - VAR - FRANCE Date d'inscription : 31/10/2007
Sujet: Re: TOUR OF QINGHAI LAKE -- Chine-- 17 au 25.07.2010 18.07.10 11:07
Admin Admin
Nombre de messages : 48964 VAR : ST TROPEZ - VAR - FRANCE Date d'inscription : 31/10/2007
Sujet: Re: TOUR OF QINGHAI LAKE -- Chine-- 17 au 25.07.2010 17.07.10 19:19
Admin Admin
Nombre de messages : 48964 VAR : ST TROPEZ - VAR - FRANCE Date d'inscription : 31/10/2007
Sujet: Re: TOUR OF QINGHAI LAKE -- Chine-- 17 au 25.07.2010 17.07.10 19:18
1e ETAPE
1 Radoslav Rogina (Cro) Loborika 3:52:50 2 Kiel Reijnen (USA) Jelly Belly p/b Kenda 0:00:39 3 Jiang Kun (Chn) People's Republic of China 4 Gregor Gazvoda (Slo) Arbö Ktm - Gebrüder Weiss 5 Andrey Mizorov (Kaz) Tabriz Petrochemical Cycling Team 6 Mitja Mahoric (Slo) Slovenia 7 Denys Kostyuk (Ukr) ISD - Neri 8 Ki Ho Choi (HKg) Hong Kong, China 9 David McCann (Irl) Giant Asia Racing Team 10 Kristjan Fajt (Slo) Slovenia 11 Alexandre Geniez (Fra) Skil - Shimano 0:00:52 12 Vladimir Likhachev (Rus) Russian Federation 13 Vladimir Kerkez (Slo) Slovenia 0:00:59 14 Hossein Alieadeh (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team 15 Rahim Emami (IRI) Giant Asia Racing Team 16 Roman Zhiyentayev (Kaz) Kazakhstan 17 Alexandr Shushemoin (Kaz) Kazakhstan 18 Oleksandr Kvachuk (Ukr) ISD - Neri 19 Eugen Wacker (Kgz) Giant Asia Racing Team 20 Hossein Askari (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team 21 Tomislav Danculovic (Cro) Loborika 22 William Dugan (USA) Team Type 1 23 Ghader Mizbani Iranagh (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team 0:01:15 24 Erler Tobias (Ger) Tabriz Petrochemical Cycling Team 0:02:26 25 Volodymyr Starchyk (Ukr) Amore & Vita - Conad 26 Wu Shengjun (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team 0:03:32 27 Vitaliy Buts (Ukr) Ukraine 0:03:56 28 Frederik Wilmann (Nor) Skil - Shimano 29 Vladislav Borisov (Rus) Amore & Vita - Conad 30 Xu Gang (Chn) People's Republic of China 31 Dmitry Puzanov (Rus) Russian Federation 0:04:32 32 Lasse Bochman (Den) Glud & Marstrand - LRO Radgivning 33 Jaroslaw Dabrowski (Pol) Amore & Vita - Conad 0:04:38 34 Maarten De Jonge (Ned) Cyclingteam Jo Piels 0:05:09 35 Chun Hing Chan (HKg) Hong Kong, China 0:05:10 36 Alex Coutts (GBr) Giant Asia Racing Team 37 Javier Megias-Leal (Spa) Team Type 1 38 Valentin Iglinskiy (Kaz) Kazakhstan 0:05:19 39 Feng Han (Chn) Skil - Shimano 40 Ho Ting Kwok (HKg) Hong Kong, China 41 King Lok Cheung (HKg) Hong Kong, China 42 Kam Po Wong (HKg) Hong Kong, China 43 Robin Chaigneau (Ned) Skil - Shimano 44 Jakub Kratochvila (Cze) Arbö Ktm - Gebrüder Weiss 45 Rasoul Barati (IRI) Giant Asia Racing Team 46 Zsolt Der (Srb) Partizan Srbija 47 Pim De Beer (Ned) Cyclingteam Jo Piels 48 Matej Stare (Slo) Slovenia 49 Thierry Hupond (Fra) Skil - Shimano 50 Anthony Colby (USA) Jelly Belly p/b Kenda 51 Jiao Pengda (Chn) People's Republic of China 52 Ruslan Tleubayev (Kaz) Kazakhstan 53 Mykhaylo Kononenko (Ukr) Ukraine 54 Kristijan Durasek (Cro) Loborika 55 Emanuel Kiserlovski (Cro) Loborika 56 Liu Peng (Chn) People's Republic of China 57 Volodymyr Bileka (Ukr) Amore & Vita - Conad 58 Ying Hon Yeung (HKg) Hong Kong, China 59 Liu Biao (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team 60 Bernardo Colex Tepox (Mex) Amore & Vita - Conad 61 Davide Frattini (Ita) Team Type 1 62 Hossein Jahanbanian Kamnabi (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team 63 Thomas Rabou (Ned) Team Type 1 64 Jure Zrimsek (Slo) Slovenia 65 Yevgeniy Sladkov (Kaz) Kazakhstan 66 Alexander Filippov (Rus) Russian Federation 67 Massimo Demarin (Cro) Loborika 68 Ivan Stevic (Srb) Partizan Srbija 69 Pier Paolo De Negri (Ita) ISD - Neri 70 Jure Golcer (Slo) Slovenia 71 Yu Shijie (Chn) People's Republic of China 0:05:45 72 Yuriy Metlushenko (Ukr) Amore & Vita - Conad 73 Stefan Poll (Aut) Arbö Ktm - Gebrüder Weiss 0:10:47 74 Sergey Kuzmin (Kaz) Kazakhstan 75 Andriy Vasylyuk (Ukr) Ukraine 76 Dong Xiaoyong (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team 77 Wu Peilun (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team 78 Sergiy Grechyn (Ukr) Amore & Vita - Conad 79 Hrvoje Miholjevic (Cro) Loborika 80 Nazar Jumabekov (Kaz) Kazakhstan 81 Nikola Kozomara (Srb) Partizan Srbija 82 Mads Christensen (Den) Glud & Marstrand - LRO Radgivning 83 Salvatore Mancuso (Ita) ISD - Neri 84 Sean Mazich (USA) Jelly Belly p/b Kenda 85 Darko Blaževic (Cro) Loborika 86 Prajak Mahawong (Tha) Giant Asia Racing Team 87 Joseph Cooper (NZl) Subway - Avanti 88 Valeriy Kobzarenko (Ukr) Team Type 1 89 Danil Komkov (Rus) Russian Federation 90 Tu Yue (Chn) People's Republic of China 91 Bradeley Hall (Aus) Marco Polo Cycling Team 92 Dmytriy Krivtsov (Ukr) ISD - Neri 93 Mathias Gade Jacobsen (Den) Glud & Marstrand - LRO Radgivning 94 Bernard Van Ulden (USA) Jelly Belly p/b Kenda 95 Yoriy Leontenko (Ukr) Ukraine 96 Andrej Omulec (Slo) Slovenia 97 Mehdi Sohrabi (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team 98 Dang Ting (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team 0:13:01 99 Chen Wu (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team 100 Cheng Ji (Chn) Skil - Shimano 101 Bert-Jan Lindeman (Ned) Cyclingteam Jo Piels 0:13:15 102 Volodymyr Gomenuk (Ukr) Ukraine 103 Kasper Linde Jorgensen (Den) Glud & Marstrand - LRO Radgivning 104 Niki Ostergaard (Den) Glud & Marstrand - LRO Radgivning 105 Scott Stewart (USA) Team Type 1 106 Ian Smallman (NZl) Subway - Avanti 107 Ma Haijun (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team 108 Eric Drower (NZl) Subway - Avanti 109 Jonathan Lovelock (Aus) Marco Polo Cycling Team 110 King Wai Cheung (HKg) Hong Kong, China 111 Jelle Posthuma (Ned) Cyclingteam Jo Piels 112 Evgeny Reshetko (Rus) Russian Federation 113 Sierk Jan De Haan (Ned) Cyclingteam Jo Piels 114 Boris Shpilevskiy (Rus) Russian Federation 115 Alexander Arekeev (Rus) Russian Federation 116 Simon Clarke (Aus) ISD - Neri 117 Khalid Bounida (Ned) Marco Polo Cycling Team 118 Marc Goos (Ned) Cyclingteam Jo Piels 119 Esad Hasanovic (Srb) Partizan Srbija 120 Long Jin (Chn) Skil - Shimano 0:19:24 121 Jacob Nielsen (Den) Glud & Marstrand - LRO Radgivning 122 Thomas Hasibeder (Aut) Arbö Ktm - Gebrüder Weiss 123 Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 124 Samuel Horgan (NZl) Subway - Avanti 125 Vitaliy Kondrut (Ukr) ISD - Neri 126 Christopher Juul-Jensen (Den) Glud & Marstrand - LRO Radgivning 127 Liu Bo (Chn) People's Republic of China 0:20:08 128 Stefan Van Winden (Ned) Cyclingteam Jo Piels 129 Anatoliy Sosnitskyy (Ukr) Ukraine 0:21:45 130 Oleksandr Prevar (Ukr) Ukraine 131 James Williamson (NZl) Subway - Avanti 0:34:53 DNF Sea Keong Loh (Mas) Marco Polo Cycling Team DNF Ahmad Haidar Anuawar (Mas) Marco Polo Cycling Team DNF Michael Singer (Aut) Arbö Ktm - Gebrüder Weiss DNF William Dickeson (Aus) Jelly Belly p/b Kenda DNF Jonathan Chodroff (USA) Jelly Belly p/b Kenda HD Lars Pria (Rom) Arbö Ktm - Gebrüder Weiss HD Nicholas Lovegrove (NZl) Subway - Avanti HD Ryan Wills (NZl) Subway - Avanti HD Svetislav Blagojevic (Srb) Partizan Srbija
Admin Admin
Nombre de messages : 48964 VAR : ST TROPEZ - VAR - FRANCE Date d'inscription : 31/10/2007
Sujet: Re: TOUR OF QINGHAI LAKE -- Chine-- 17 au 25.07.2010 16.07.10 20:29
ALEXANDRE GENIEZ
Admin Admin
Nombre de messages : 48964 VAR : ST TROPEZ - VAR - FRANCE Date d'inscription : 31/10/2007
Sujet: Re: TOUR OF QINGHAI LAKE -- Chine-- 17 au 25.07.2010 16.07.10 17:47
CRITERIUM -- EN PROLOGUE --
1 Yuriy Metlushenko (Ukr) Amore & Vita - Conad 1:32:18 2 Pier Paolo De Negri (Ita) ISD - Neri 3 Boris Shpilevskiy (Rus) Russia 4 Jure Zrimsek (Slo) Slovenia 5 Tobias Erler (Ger) Tabriz Petrochemical Cycling Team 6 Robin Chaigneau (Ned) Skil - Shimano 7 Ruslan Tleubayev (Kaz) Kazakhstan 8 Davide Frattini (Ita) Team Type 1 9 Jin Long (Chn) Skil - Shimano 10 Dmytriy Krivtsov (Ukr) ISD - Neri 11 James Williamson (NZl) Subway - Avanti 12 Hossein Alizadeh (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team 13 Emanuel Kiserlovski (Cro) Loborika 14 Vitaliy Buts (Ukr) Ukraine 15 Ho Ting Kwok (HKg) Hong Kong 16 Kiel Reijnen (USA) Jelly Belly Presented By Kenda 17 Pengda Jiao (Chn) China 18 Valentin Iglinskiy (Kaz) Kazakhstan 19 Darko Blaževic (Cro) Loborika 20 Hossein Jahanbanian Kamnabi (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team 21 Sergiy Grechyn (Ukr) Amore & Vita - Conad 22 Bert-Jan Lindeman (Ned) Cyclingteam Jo Piels 0:00:06 23 Andriy Vasylyuk (Ukr) Ukraine 24 Jelle Posthuma (Ned) Cyclingteam Jo Piels 25 Ying Hon Yeung (HKg) Hong Kong 26 William Dugan (USA) Team Type 1 27 Eugen Wacker (Kgz) Giant Asia Racing Team 28 Vladimir Likhachev (Rus) Russia 29 Chun Hing Chan (HKg) Hong Kong 30 Dmitry Puzanov (Rus) Russia 31 Bernard Van Ulden (USA) Jelly Belly Presented By Kenda 32 Ki Ho Choi (HKg) Hong Kong 33 Roman Zhiyentayev (Kaz) Kazakhstan 0:00:10 34 Alexander Filippov (Rus) Russia 35 Thierry Hupond (Fra) Skil - Shimano 36 Anthony Colby (USA) Jelly Belly Presented By Kenda 37 Alexandre Geniez (Fra) Skil - Shimano 38 Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 0:00:12 39 Rahim Emami (IRI) Giant Asia Racing Team 40 Volodymyr Bileka (Ukr) Amore & Vita - Conad 0:00:17 41 Esad Hasanovic (Srb) Partizan Srbija 42 Haijun Ma (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team 43 Oleksandr Prevar (Ukr) Ukraine 44 Ryan Wills (NZl) Subway - Avanti 45 King Lok Cheung (HKg) Hong Kong 0:00:21 46 Thomas Hasibeder (Aut) Arbö Ktm - Gebrüder Weiss 0:00:23 47 Bo Liu (Chn) China 48 Christopher Juul-Jensen (Den) Glud & Marstrand - LRO Radgivning 49 Kam Po Wong (HKg) Hong Kong 50 Hossein Askari (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team 0:00:25 51 Andrey Mizurov (Kaz) Tabriz Petrochemical Cycling Team 52 Sergey Kuzmin (Kaz) Kazakhstan 53 Yoriy Leontenko (Ukr) Ukraine 54 Rasoul Barati (IRI) Giant Asia Racing Team 55 Kasper Linde Jorgensen (Den) Glud & Marstrand - LRO Radgivning 56 Pim De Beer (Ned) Cyclingteam Jo Piels 57 Hrvoje Miholjevic (Cro) Loborika 58 Jure Golcer (Slo) Slovenia 59 Anatoliy Sosnitskyy (Ukr) Ukraine 60 Ghader Mizbani Iranagh (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team 61 Cheng Ji (Chn) Skil - Shimano 62 Evgeny Reshetko (Rus) Russia 63 Peng Liu (Chn) China 64 Volodymyr Gomenuk (Ukr) Ukraine 65 Nazar Jumabekov (Kaz) Kazakhstan 66 Stefan Poll (Aut) Arbö Ktm - Gebrüder Weiss 67 Gregor Gazvoda (Slo) Arbö Ktm - Gebrüder Weiss 68 Denys Kostyuk (Ukr) ISD - Neri 69 Han Feng (Chn) Skil - Shimano 70 Prajak Mahawong (Tha) Giant Asia Racing Team 71 Jaroslaw Dabrowski (Pol) Amore & Vita - Conad 72 Oleksandr Kvachuk (Ukr) ISD - Neri 73 Volodymyr Starchyk (Ukr) Amore & Vita - Conad 74 Jakub Kratochvila (Cze) Arbö Ktm - Gebrüder Weiss 75 Jacob Nielsen (Den) Glud & Marstrand - LRO Radgivning 76 Khalid Boulida (Ned) Marco Polo Cycling Team 0:00:36 77 William Dickeson (Aus) Jelly Belly Presented By Kenda 78 Shijie Yu (Chn) China 79 Maarten De Jonge (Ned) Cyclingteam Jo Piels 0:00:37 80 Xiaoyong Dong (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team 81 Ian Smallman (NZl) Subway - Avanti 82 Javier Megias Leal (Spa) Team Type 1 83 Samuel Horgan (NZl) Subway - Avanti 84 Massimo Demarin (Cro) Loborika 85 Tomislav Danculovic (Cro) Loborika 86 Radoslav Rogina (Cro) Loborika 87 Vitaliy Kondrut (Ukr) ISD - Neri 88 Yue Tu (Chn) China 89 Wu Chen (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team 90 Kristijan Durasek (Cro) Loborika 91 Biao Liu (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team 92 Mitja Mahoric (Slo) Slovenia 0:00:43 93 Matej Stare (Slo) Slovenia 94 Vladimir Kerkez (Slo) Slovenia 95 Lasse Bochman (Den) Glud & Marstrand - LRO Radgivning 0:00:45 96 Jonathan Lovelock (Aus) Marco Polo Cycling Team 97 Ivan Stevic (Srb) Partizan Srbija 98 Yevgeniy Sladkov (Kaz) Kazakhstan 99 Stefan Van Winden (Ned) Cyclingteam Jo Piels 100 Niki Ostergaard (Den) Glud & Marstrand - LRO Radgivning 101 Bernardo Colex Tepoz (Mex) Amore & Vita - Conad 102 Gang Xu (Chn) China 103 Mads Christensen (Den) Glud & Marstrand - LRO Radgivning 104 Frederik Wilmann (Nor) Skil - Shimano 105 Mykhaylo Kononenko (Ukr) Ukraine 0:00:49 106 Vladislav Borisov (Rus) Amore & Vita - Conad 107 David McCann (Irl) Giant Asia Racing Team 0:00:55 108 Alex Coutts (GBr) Giant Asia Racing Team 109 Marc Goos (Ned) Cyclingteam Jo Piels 0:00:56 110 Valeriy Kobzarenko (Ukr) Team Type 1 0:01:02 111 Salvatore Mancuso (Ita) ISD - Neri 112 Kun Jiang (Chn) China 0:01:08 113 King Wai Cheung (HKg) Hong Kong 0:01:10 114 Kristjan Fajt (Slo) Slovenia 115 Simon Clarke (Aus) ISD - Neri 0:01:13 116 Nicholas Lovegrove (NZl) Subway - Avanti 0:02:48 117 Joseph Cooper (NZl) Subway - Avanti 0:02:50 118 Svetislav Blagojevic (Srb) Partizan Srbija 0:03:12 119 Nikola Kozomara (Srb) Partizan Srbija 120 Ting Dang (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team 121 Mathias Gade Jacobsen (Den) Glud & Marstrand - LRO Radgivning 0:03:21 122 Shengjun Wu (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team 0:03:47 123 Peilun Wu (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team 0:03:52 124 Zsolt Der (Srb) Partizan Srbija 0:05:38 125 Thomas Rabou (Ned) Team Type 1 126 Andrej Omulec (Slo) Slovenia 0:07:56 DNS Sierk Jan De Haan (Ned) Cyclingteam Jo Piels DNS Alexander Arekeev (Rus) Russia DNF Mehdi Sohrabi (IRI) Tabriz Petrochemical Cycling Team DNF Bradley Hall (Aus) Marco Polo Cycling Team DNF Loh Sea Keong (Mas) Marco Polo Cycling Team DNF Ahmad Haidar Anuawar (Mas) Marco Polo Cycling Team DNF Lars Pria (Rom) Arbö Ktm - Gebrüder Weiss DNF Michael Singer (Aut) Arbö Ktm - Gebrüder Weiss DNF Alexandr Shushemoin (Kaz) Kazakhstan DNF Eric Drower (NZl) Subway - Avanti DNF Danil Komkov (Rus) Russia DNF Jonathan Chodroff (USA) Jelly Belly Presented By Kenda DNF Sean Mazich (USA) Jelly Belly Presented By Kenda DNF Scott Stewart (USA) Team Type 1
Admin Admin
Nombre de messages : 48964 VAR : ST TROPEZ - VAR - FRANCE Date d'inscription : 31/10/2007
Sujet: Re: TOUR OF QINGHAI LAKE -- Chine-- 17 au 25.07.2010 16.07.10 16:20
CRITERIUM -- EN PROLOGUE --
1. Yuri Metlushenko Amore & Vita - Conad
2. Pierpaolo De Negri ISD - Neri
3. Boris Shpilevsky Katyusha
Admin Admin
Nombre de messages : 48964 VAR : ST TROPEZ - VAR - FRANCE Date d'inscription : 31/10/2007
Sujet: Re: TOUR OF QINGHAI LAKE -- Chine-- 17 au 25.07.2010 16.07.10 16:11
Admin Admin
Nombre de messages : 48964 VAR : ST TROPEZ - VAR - FRANCE Date d'inscription : 31/10/2007
Sujet: TOUR OF QINGHAI LAKE -- Chine-- 17 au 25.07.2010 12.07.10 17:30
ALEXANDRE GENIEZ (SKIL-SHIMANO) SEUL FRANCAIS
Participant Teams(2010)
GLUD & MARSTRAND-LRO RADGIVNING(GLU)-DEN PARTIZAN SRBIJA(ZAN)- SBR MARCO POLO CYCLING TEAM (MPC) -CHN TEAM TYPE 1(TT1)- USA LOBORIKA (LOB) – CRO ISD-NERI(ISD)-ITA CYCLING JO PIELS(CJP)-NED SUBWAY-AVANTI(SWA)-NZL ARBO KTM- GEBRUDER WEISS(KTM)- AUT TABRIZ PETROCHEMICAL CYCLING TEAM (TPT) - IRI SKIL-SHIMANO (SKS) - NED HONG KONG CYCLING TEAM RUSSIAN NATIONAL TEAM AMORE & VITA-CONAD(AMO)-UKR SLOVENIA NATIONAL TEAM(SLO) GIANT ASIA RACING TEAM (GNT) - TPE UKRAINE NATIONAL TEAM(UKR) JELLY BELLY CYCLING TEAM (JBC)-USA KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM(KAZ) CHINA NATIONAL TEAM- CHN QINGHAI TIANYOUDE CYCLING TEAM (TYD) -CHN
Contenu sponsorisé
Sujet: Re: TOUR OF QINGHAI LAKE -- Chine-- 17 au 25.07.2010