CLASSEMENT
1. Frédéric Amorison Landbouwkrediet 03:14:00 -
2. Huub Duyn Team Netapp zt. -
3. Jo Maes zt. -
4. Tom Jelte Slagter Rabobank Continental Team zt. -
5. Stijn Devolder Quickstep - Innergetic zt. -
6. Vyacheslav Kuznetsov Itera - Katusha zt. 1 -
7. Anton Vorobev zt. -
8. Tom Stubbe Omega Pharma-Lotto zt. -
9. Kevin Peeters Landbouwkrediet zt. -
10. Patrick Cocquyt zt. -
11. Vytautas Kaupas Team Differdange zt. -
12. Mikhail Antonov Katusha zt. -
13. Steven Caethoven Landbouwkrediet zt. -
14. Kenny Dehaes Omega Pharma-Lotto zt. -
15. Robert Retschke Team Differdange zt. -
16. Geert Omloop Palmans Cras zt. -
17. Alexander Mironov Katusha zt. -
18. Reinier Honig Acqua E Sapone zt. -
19. Danny Stam Koopmans Cube Cycling Team zt. -
20. Paavo Paajanen zt. -
21. Matti Helminen zt. - -
22. Jochen Deweer Qin Cycling Team zt. - -
23. Baptiste Planckaert Landbouwkrediet 00:34 - -
24. Kristof Goddaert Ag2R - La Mondiale zt. - -
25. Peter Ronsse zt. - -
26. Jeroen Lepla Wc Soenens-germond Ingelmunster zt. - -
27. Martijn Debaene Pws Eijssen Cycling Team zt. - -
28. Jens Vandenbussche New Heebra-lombarden zt. - -
29. Sami Tiainen zt. - -
30. Peter Horn zt. - -
31. Frank Dressler-lehnhof Team Differdange zt. - -
32. Martial Ricci Poggi Landbouwkrediet zt. - -
33. Gilles Devillers Lotto - Bodysol - Pôle Continental Wal... 02:25 - -
34. Kjell Van Driessche New Heebra-lombarden zt. - -
35. Jarno Vanguyse New Heebra-lombarden zt. - -
36. Matthias Legley New Heebra-lombarden 02:42 - -
37. Joeri Bueken Profel Prorace Cycling Team zt. - -
38. Denis Flahaut ISD Continental Team zt. - -
39. Steven Haerinck zt. - -
40. Davy De Scheemaeker Landbouwkrediet zt. - -
41. Alphonse Vermote Beveren 2000 zt. - -
42. Kjell De Potter zt. - -
43. Hannes Depraetere zt. - -
44. Gediminas Kaupas 03:09 - -
45. Edward Theuns zt. - -
46. Timothy Dupont Jong Vlaanderen - Bauknecht zt. - -
47. Philip Vandaele zt. - -
48. Kevin Furniere zt. - -
49. Brian Ligneel Jong Vlaanderen - Bauknecht zt. - -
50. Brecht Vindevoghel zt. - -
51. Stephen Orbie zt. - -
52. Joseph Gregory Topsport Vlaanderen - Mercator zt. - -
53. Vic Duynslaeger zt. - -
54. Jonas Ljungblad Omega Pharma-Lotto zt. - -
55. Jakob Raeymaekers zt. - -
56. Ilari Kahila zt. - -
57. Benoit Naert Predictor-lotto-vc Ardennes zt. - -
58. Tobyn Horton zt. - -
59. Mitchell Boet Team Worldofbike.gr zt. - -
60. Kristof Blancke zt. - -
61. Joop De Gans Palmans Cras zt. - -
62. Ludovic Mottet zt. - -
63. Arkimedes Arguelyes Rodriges Itera - Katusha zt. - -
64. Jeroen Hoorne Wc Soenens-germond Ingelmunster zt. - -
65. Ken Devaere zt. - -
66. Jens Raes zt. - -
67. Alexander Kholodov Itera - Katusha zt. - -
68. Jarno Gmelich Meijling Cyclingteam Jo Piels zt. - -
69. Jens Bohez zt. - -
70. Pieter Anckaert zt. - -
71. Tom Van Den Haute Landbouwkrediet zt. - -
72. Jens De Cubber zt. - -
73. Morten Knudsen Team Differdange zt. - -
74. Daniel Abraham zt. - -
75. Jean-michel Comminette Colba - Mercury - Dourphonie zt. - -
76. Mathias Van Marcke New Heebra-lombarden zt. - -
77. Stijn Joseph Topsport Vlaanderen - Mercator zt. - -
78. Rob Woestenborghs zt. - -
79. Sander Verhaeghe New Heebra-lombarden zt. - -
80. Mathieu Drouilly Landbouwkrediet zt. - -
81. Steven De Neef Jong Vlaanderen - Bauknecht zt. - -
82. Marc Goos Cyclingteam Jo Piels zt. - -
83. Garrit Broeders Jong Vlaanderen - Bauknecht zt. - -
84. Mathieu Matton zt. - -
85. Quentin Bertholet Telenet-Fidea Cycling Team zt. - -
86. Coen Vermeltfoort Rabobank Continental Team zt. - -
87. Tim Vanspeybroeck Pws Eijssen Cycling Team zt. - -
88. Bassirou Konte Team Worldofbike.gr zt. - -
89. Dieter Van Lancker Colba - Mercury - Dourphonie zt. - -
90. Sven Francois zt. - -
91. Tom Vanbecelaere Palmans Cras zt. - -
92. Steffen Borremans Palmans Cras zt. - -
93. Cyrille Heymans Team Differdange zt. - -
94. Hakan-bo Nilsson Team Differdange zt. - -
95. Kenny Tamsin zt. - -
96. Arne Verschatse zt. - -