1e ETAPE
1 111 TLEUBAYEV Ruslan KAZ AS2 3:19:08. - 10.
2 45 THWAITES Scott * EDR 4. - 6.
3 51 BRAMBILLA Giorgio ITA LET 6. - 4.
4 206 PELLAUD Simon * ARH 6. - 4.
5 216 SINNER Benoit CAT 7. - 3.
6 76 WATSON Calvin * JAY 7. - 3.
7 253 DILLIER Silvan * EKZ 8. - 2.
8 143 BREEN Vegard * TJM 8. - 2.
9 55 SILVESTRE Fabio * POR LET 9. - 1.
10 133 FIEDLER Jacob NSP 9. - 1.
11 4 HADDOU Saïd EUC 10.
12 93 CHIOCCA Mathieu ETU 10.
13 52 ALAFACI Eugenio * ITA LET 10.
14 226 WEISS Martin * AUT TIR 10.
15 82 KRIEGER Alexandre * GER 10.
16 106 YATES Simon * GBR 10.
17 21 POKIDOV Maxim TIK 10.
18 183 CANTOURNET Benjamin DIJ 10.
19 16 VAN DER LIJKE Nick * RB3 10.
20 182 BONNET Guillaume DIJ 10.
21 145 SKJERPING Kristoffer * TJM 10.
22 165 VERKINDEREN Frederik LOB 10.
23 36 DRUJON Mathieu AUB 10.
24 136 MENVILLE Léo NSP 10.
25 131 FOTHEN Markus NSP 10.
26 212 BODIOT Alexis CAT 10.
27 232 BOSMANS Wietse * BKP 10.
28 96 BOUTEILLE Thomas ETU 10.
29 251 ZAHNER Simon EKZ 10.
30 54 PLIUSCHIN Alexandr MDA LET 10.
31 194 PREDATSCH Kevin * TET 10.
32 155 MAURELET Flavien * NOG 10.
33 162 BROECKX Stig * LOB 10.
34 201 KUSZTOR Peter ARH 10.
35 243 MOWATT James * MED 10.
36 154 GRATIOT Alexandre NOG 10.
37 61 DANIEL Maxime * SOJ 10.
38 44 ROWSELL Erick * EDR 10.
39 14 MINNAARD Marco RB3 10.
40 123 FOUACHE Kévin UNA 10.
41 142 BORGERSEN Reidar Bohlin TJM 10.
42 12 BOVENHUIS Jasper * RB3 10.
43 171 LEBAS Thomas BGT 10.
44 205 LANG Pirmin ARH 10.
45 222 FANKHAUSER Clemens AUT TIR 10.
46 115 BEDERBEKOV Miras KAZ AS2 10.
47 53 KERN Julian LET 10.
48 15 OLIVIER Daan * RB3 10.
49 13 GOOS Marc * RB3 10.
50 34 FAUCON Guillaume AUB 10.
51 173 NISHIZONO Ryota JPN BGT 10.
52 104 CHRISTIAN Mark * GBR 10.
53 235 VANTHOURENHOUT Dieter BKP 10.
54 23 KOCHETKOV Pavel TIK 10.
55 231 ALBERT Niels BKP 10.
56 211 BARBAS Yoann CAT 10.
57 215 LEFRANCOIS Olivier CAT 10.
58 95 BUHLER Anthony ETU 10.
59 91 BARGUIL Warren * ETU 10.
60 64 MARTIN Guillaume * SOJ 10.
61 134 FUCHS Sergej NSP 10.
62 35 ROUSSEAU Nicolas AUB 10.
63 175 SONNERY Blaise BGT 10.
64 114 UMERBEKOV Nikita * KAZ AS2 10.
65 126 SAUX Anthony * UNA 10.
66 46 VOSS Paul EDR 10.
67 195 STEIGMILLER Jakob * TET 10.
68 202 BALDO Nicolas ARH 10.
69 24 VOROBYEV Anton * TIK 10.
70 146 SÃRTVEIT Sondre Gjerdevik TJM 10.
71 62 LE LAVANDIER Mathieu * SOJ 10.
72 72 FREIBERG Michael * JAY 10.
73 184 DOMANICO Baptiste * DIJ 10.
74 41 TIERNAN-LOCKE Jonathan EDR 10.
75 83 DIETEREN Jan * GER 10.
76 94 VAKOC Petr * ETU 10.
77 116 SHUSHEMOIN Alexandr KAZ AS2 10.
78 181 GREDY Sébastien DIJ 10.
79 144 RAKE Christer TJM 10.
80 164 MEINTJES Louis * RSA LOB 10.
81 176 SYS Klaas BGT 10.
82 132 SCHÃFER Stefan NSP 10.
83 33 BAZIN Nicolas AUB 10.
84 244 ROBERT Maxime MED 10.
85 81 KOCH Michel * GER 10.
86 186 PUDANS Herberts DIJ 10.
87 213 DE GASQUET Guillaume CAT 10.
88 124 GOUAULT Pierre * UNA 10.
89 141 REMME Stian TJM 10.
90 31 LE BOULCH Dimitri AUB 10.
91 161 BEKAERT Steve * LOB 10.
92 196 THIEL Fabian * TET 10.
93 66 RENAULT Maxime * SOJ 10.
94 103 HARRISON Samuel * GBR 10.
95 73 HOWSON Damien * JAY 10.
96 122 CLOAREC Mathieu * UNA 10.
97 245 VIENNET Ludovic * MED 10.
98 185 GORICHON Antoine DIJ 10.
99 203 FUMEAUX Jonathan ARH 10.
100 113 JUMABEKOV Nazar KAZ AS2 10.
101 112 AYAZBAYEV Maxat * KAZ AS2 10.
102 26 ZAKARIN Ilnur TIK 10.
103 25 RYBAKOV Alexander TIK 10.
104 221 BIEDERMANN Daniel * AUT TIR 10.
105 223 WÃHRER David * AUT TIR 10.
106 92 BONNET Pierre * ETU 10.
107 152 DELALOT Romain * NOG 10.
108 151 ROSSETTO Stéphane NOG 10.
109 233 PETRUS Lubomir * BKP 10.
110 102 FERGUSON Grant * GBR 10.
111 75 MCCARTHY Jay * JAY 10.
112 254 FUCHS Dominik * EKZ 10.
113 56 ZANGERLE Joël LET 10.
114 256 SAGGIORATO Mirco EKZ 10.
115 225 SCHOIBL Mario * AUT TIR 10.
116 74 LANE Patrick * JAY 10.
117 252 ANGST Moreno EKZ 10.
118 172 ITAMI Kenji JPN BGT 10.
119 63 LE LAVANDIER Maxime * SOJ 10.
120 86 VOGT Mario * GER 10.
121 65 MCLAUGHLIN James * SOJ 10.
122 255 MOSER Kilian EKZ 10.
123 214 GUYOT Yann CAT 10.
124 22 RAZUMOV Maksim * TIK 10.
125 105 SLATER Alistair * GBR 10.
126 11 RIESEBEEK Oscar * RB3 10.
127 2 BOUYER Franck EUC 10.
128 234 SIMUNEK Radomir BKP 10.
129 1 CHARTEAU Anthony EUC 10.
130 85 PLARRE Matthias * GER 10.
131 224 KUEN Maximilian * AUT TIR 10.
132 71 AITKEN Nick * JAY 10.
133 153 CORMIER Albain NOG 10.
134 241 GAOUA Cédric MED 10.
135 32 DASSONVILLE Flavien * AUB 10.
136 6 VEILLEUX David CAN EUC 10.
137 174 SHIMIZU Miyataka JPN BGT 10.
138 163 JANSSENS Jimmy LOB 10.
139 246 VINCENT Renaud MED 10.
140 156 PENVEN Clément NOG 10.
141 3 GAUDIN Damien EUC 10.
142 242 LAUBER Edouard MED 10.
143 84 FREIENSTEIN Raphael * GER 10.
144 204 HENGGELER Daniel ARH 10.
145 42 MCEVOY Jonathan EDR 10.
146 5 REZA Kévin EUC 10.
147 43 BIBBY Ian EDR 10.
148 236 WALSLEBEN Philipp BKP 10.
149 192 SCHAFFNER Moritz * TET 36.
150 121 TEGUEL Erwan * UNA 36.
151 125 LOUYEST Edouard UNA 37. - 2.
152 166 REYNVOET Niels * LOB 1:02.
153 135 HOOGHIEMSTER René NSP 1:02.
154 191 BÃRGEL Bastian * TET 3:30.
155 193 MATZKA Ralf TET 8:22.