CLASSEMENT COMPLET1 5 Alexey LUTSENKO Astana Pro Team 04:12:17
2 11 Sergey CHERNETSKI Katusha Team 00:00:00
3 31 Sergey LAGUTIN Rusvelo 00:00:21
4 133 Domingos GONCALVES
Team La Pomme Marseille 13 00:00:21
5 131 Julien ANTOMARCHI Team La Pomme Marseille 13 00:00:29 6 142 Stepan ASTAFYEV Vino 4ever 00:00:29
7 24 Andrea PIECHELE Bardiani CSF 00:00:29
8 15 Aliaksandr KUCHYNSKI Katusha Team 00:00:29
9 107 Oleksandr POLIVODA Kolss Cycling Team 00:00:29
10 1 Vincenzo NIBALI Astana Pro Team 00:00:35
11 2 Alexandr DYACHENKO Astana Pro Team 00:01:32
12 186 Serghei TVETCOV ROMANIA 00:01:48
13 8 Andrey ZEITS Astana Pro Team 00:01:48
14 21 Sonny COLBRELLI Bardiani CSF 00:02:16
15 12 Vladimir GUSEV Katusha Team 00:02:16
16 132 Rémy DI GRÉGORIO Team La Pomme Marseille 13 00:02:24 17 34 Artem OVECHKIN Rusvelo 00:02:24
18 36 Kirill POZDNYAKOV Rusvelo 00:02:24
19 25 Nicola RUFFONI Bardiani CSF 00:02:35
20 4 Arman KAMYSHEV Astana Pro Team 00:02:35
21 32 Ivan BALYKIN Rusvelo 00:02:35
22 17 Gatis SMUKULIS Katusha Team 00:02:35
23 161 Sergiu CIOBAN MOLDOVA 00:02:35
24 41 Andrea PERON Team Novo Nordisk 00:02:35
25 103 Mykhailo KONONENKO Kolss Cycling Team 00:02:35
26 7 Alessandro VANOTTI Astana Pro Team 00:02:35
27 74 Matt BRAMMEIER Synergy Baku Cycling Project 00:02:35
28 166 Maxim RUSNAC MOLDOVA 00:02:35
29 151 Ilya DAVIDENOK KAZAKHSTAN 00:02:35
30 141 Alexandre SHUSHEMOIN Vino 4ever 00:02:35
31 62 Meron AMANUEL Bike AID - Ride for Help 00:02:35
32 136 Grégoire TARRIDE Team La Pomme Marseille 13 00:02:35 33 33 Sergey KLIMOV Rusvelo 00:02:35
34 35 Sergey POMOSHNIKOV Rusvelo 00:02:35
35 147 Oleg ZEMLYAKOV Vino 4ever 00:02:35
36 85 Roman VAN UDEN CCN Cycling Team 00:02:35
37 135 Thomas ROSTOLLAN Team La Pomme Marseille 13 00:02:35 38 102 Andriy KHRIPTA Kolss Cycling Team 00:02:35
39 124 Hossein NATEGHI Pishgaman Yazd Cycling Team 00:02:35
40 94 Maximilian KUEN Gebrüder Weiss - Oberndorfer 00:02:35
41 134 Antoine LAVIEU Team La Pomme Marseille 13 00:02:35 42 78 Christoph SCHWEIZER Synergy Baku Cycling Project 00:02:35
43 96 Daniel REITER Gebrüder Weiss - Oberndorfer 00:02:35
44 14 Dmitry KOZONTCHUK Katusha Team 00:02:35
45 72 Elchin ASADOV Synergy Baku Cycling Project 00:02:35
46 193 Abdullojon AKPAROV UZBEKISTAN 00:02:35
47 95 Alexander MEIER Gebrüder Weiss - Oberndorfer 00:02:35
48 154 Artur FEDOSSEYEV KAZAKHSTAN 00:02:35
49 146 Artyom ZAKHAROV Vino 4ever 00:02:35
50 181 Andrei NECHITA ROMANIA 00:02:35
51 48 Charles PLANET Team Novo Nordisk 00:02:35 52 111 Andrey MIZUROV RTS-Santic Racing Team 00:02:35
53 156 Bakhtiyar KOZHATAYEV KAZAKHSTAN 00:02:35
54 46 David LOZANO RIBA Team Novo Nordisk 00:02:35
55 63 Daniel BICHLMANN Bike AID - Ride for Help 00:02:42
56 75 Markus EIBEGGER Synergy Baku Cycling Project 00:02:45
57 112 Simon BUTTNER RTS-Santic Racing Team 00:02:46 58 71 Samir JABRAYILOV Synergy Baku Cycling Project 00:02:51
59 153 Zhandos BIZHIGITOV KAZAKHSTAN 00:02:51
60 182 Oleg BERDOS ROMANIA 00:02:53
61 106 Sergiy LAGKUTI Kolss Cycling Team 00:03:03
62 192 Yusup ABREKOV UZBEKISTAN 00:03:11
63 143 Vitaliy MARUKHIN Vino 4ever 00:03:18
64 145 Taras VOROPAYEV Vino 4ever 00:03:21
65 194 Vladislav GALYANOV UZBEKISTAN 00:03:23
66 93 Benedikt KENDLER Gebrüder Weiss - Oberndorfer 00:03:39
67 91 Benjamim EDMÜLLER Gebrüder Weiss - Oberndorfer 00:03:39
68 144 Sergey VLASSENKO Vino 4ever 00:04:19
69 158 Viktor OKISHEV KAZAKHSTAN 00:04:19
70 104 Dmytro KRIVTSOV Kolss Cycling Team 00:04:19
71 6 Ruslan TLEUBAYEV Astana Pro Team 00:04:21
72 18 Anton VOROBYEV Katusha Team 00:04:21
73 157 Tilegen MAIDOS KAZAKHSTAN 00:04:21
74 191 Vadim SHAEKHOV UZBEKISTAN 00:05:10
75 155 Vadim GALEYEV KAZAKHSTAN 00:05:13
76 108 Andriy VASYLYUK Kolss Cycling Team 00:05:52
77 37 Ilnur ZAKARIN Rusvelo 00:05:52
78 105 Andriy KULYK Kolss Cycling Team 00:05:52
79 13 Mikhail IGNATYEV Katusha Team 00:05:52
80 101 Oleksandr PREVAR Kolss Cycling Team 00:05:52
81 3 Dmitriy GRUZDEV Astana Pro Team 00:07:18
82 83 Lex NEDERLOF CCN Cycling Team 00:14:06
83 148 Vitaliy ZVEREV Vino 4ever 00:14:06
84 56 Kaspars SERGIS Alpha Baltic - Unitymarathons.com 00:14:06
85 173 Batmunkh MARAL-ERDENE MONGOLIA 00:14:06
86 76 Ismayil ILYASOV Synergy Baku Cycling Project 00:14:06
87 73 Enver ASANOV Synergy Baku Cycling Project 00:14:06
88 195 Gleb GORBACHEV UZBEKISTAN 00:14:06
89 67 Matthias SCHNAPKA Bike AID - Ride for Help 00:14:06
90 174 Erdenesuren MUNKHTULGA MONGOLIA 00:14:06
91 51 Kristofers RACENAJS Alpha Baltic - Unitymarathons.com 00:14:06
92 45 Nicolas LEFRANÇOIS Team Novo Nordisk 00:14:06 93 113 Kei CHANG WEI RTS-Santic Racing Team 00:14:06
94 52 Ansis BREMANIS Alpha Baltic - Unitymarathons.com 00:14:06
95 84 Alex Ariya PHOUNSAVATH CCN Cycling Team 00:14:06
96 81 Daniel Gebru ABRAHAM CCN Cycling Team 00:14:06
97 68 Richard STOCKHAUSEN Bike AID - Ride for Help 00:14:06
98 82 Hari FITRIANTO CCN Cycling Team 00:14:06
99 42 Stephen CLANCY Team Novo Nordisk 00:14:06
100 65 Yannick MAYER Bike AID - Ride for Help 00:14:06
101 61 Timo SCHÄFER Bike AID - Ride for Help 00:14:47
102 172 Enkhtaivan BOLOR-ERDENE MONGOLIA 00:15:53
103 121 Seyed Moazedin SEYEDREZAEI KHORMIZI Pishgaman Yazd Cycling Team 00:16:13