CLASSEMENT DE LA 1e ETAPE1 Stosz Patryk CCC Development Team 2:37:46 2 Nikitin Matvey Vino - Astana Motors ,,
3 Gabburo Davide Neri Sottoli - Selle Italia - KTM ,,
4 Vlasov Aleksandr Gazprom-RusVelo ,,
5 De Rossi Lucas Delko Marseille Provence ,, 6 Stalnov Nikita Astana Pro Team ,,
7 Fortunato Lorenzo Neri Sottoli - Selle Italia - KTM ,,
8 Grabis Mateusz Voster ATS Team ,,
9 Natarov Yuriy Astana Pro Team ,,
10 Freiberger Markus Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
11 Bongiorno Francesco Manuel Neri Sottoli - Selle Italia - KTM ,,
12 Gruzdev Dmitriy Astana Pro Team ,,
13 Brożyna Piotr CCC Development Team 0:05
14 Aniolkowski Stanislaw CCC Development Team 0:42
15 Finetto Mauro
Delko Marseille Provence ,,
16 Pacioni Luca Neri Sottoli - Selle Italia - KTM ,,
17 Brussenskiy Gleb Vino - Astana Motors ,,
18 Franczak Paweł Voster ATS Team ,,
19 Gidich Yevgeniy Astana Pro Team ,,
20 Bjerkestrand Haugsvær Sindre Memil - CCN Pro Cycling ,,
21 Schuran Michal AC Sparta Praha ,,
22 Luchshenko Sergey Kazakhstan ,,
23 Ficara Pierpaolo Amore & Vita - Prodir ,,
24 Krawczyk Szymon Voster ATS Team ,,
25 Lukševics Viesturs Amore & Vita - Prodir ,,
26 Loderer Timon Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
27 Cherkasov Nikolay Gazprom-RusVelo ,,
28 Paluta Michał CCC Development Team ,,
29 Asadov Elchin Azerbaijan ,,
30 Abay Burak Turkey ,,
31 Khalel Sultan Apple Team ,,
32 Kalf Steven Team Illuminate ,,
33 González Roberto Carlos Neri Sottoli - Selle Italia - KTM ,,
34 Mazuki Nur Amirul Fakhruddin Terengganu Cycling Team ,,
35 Porsev Alexander Gazprom-RusVelo ,,
36 Chzhan Igor Vino - Astana Motors ,,
37 Małecki Kamil CCC Development Team ,,
38 Shtein Grigoriy Vino - Astana Motors ,,
39 Bizhigitov Zhandos Astana Pro Team ,,
40 Fominykh Daniil Astana Pro Team ,,
41 Selenati Nico AKROS - Thömus ,,
42 Zakharov Artyom Astana Pro Team ,,
43 Piper Cameron Team Illuminate ,,
44 Pronskiy Vadim Vino - Astana Motors ,,
45 Rapp Jonas Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
46 Raileanu Cristian Team Sapura Cycling ,,
47 Kuzmin Anton Kazakhstan ,,
48 Hofer Andreas Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
49 Schuhler Tomas AC Sparta Praha ,,
50 Vogt Mario Team Sapura Cycling ,,
51 Eyob Metkel Terengganu Cycling Team ,,
52 Ulysbayev Dinmukhammed Kazakhstan ,,
53 Papierski Damian CCC Development Team ,,
54 Marukhin Daniil Kazakhstan ,,
55 Bayembayev Olzhas Kazakhstan ,,
56 Jabrayilov Samir Azerbaijan ,,
57 Rybalkin Aleksey Gazprom-RusVelo ,,
58 Mikayilzade Musa Azerbaijan ,,
59 Rosa Massimo Neri Sottoli - Selle Italia - KTM ,,
60 Hrinkow Dominik Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
61 Paroz Justin AKROS - Thömus ,,
62 Walters Bailey Memil - CCN Pro Cycling ,,
63 Stöhr Jan AC Sparta Praha ,,
64 Landi Marco Gazprom-RusVelo ,,
65 Appollonio Davide Amore & Vita - Prodir ,,
66 Ovechkin Artem Terengganu Cycling Team ,,
67 Raggio Luca Neri Sottoli - Selle Italia - KTM ,,
68 Dyball Benjamin Team Sapura Cycling ,,
69 Morey Drew Terengganu Cycling Team ,,
70 Batmunkh Maral-Erdene Terengganu Cycling Team ,,
71 Ovsyannikov Alexandr Vino - Astana Motors ,,
72 Rosdi Mohd Nor Umardi Terengganu Cycling Team ,,
73 Stachowiak Adam Voster ATS Team ,,
74 Fedeli Alessandro
Delko Marseille Provence ,,
75 Pluciński Leszek Voster ATS Team ,,
76 Taciak Mateusz Voster ATS Team ,,
77 Sayar Mustafa Turkey ,,
78 El Fares Julien Delko Marseille Provence ,, 79 Nurlykhassym Nurbergen Kazakhstan ,,
80 Bergström Frisk Hannes Memil - CCN Pro Cycling ,,
81 Kurianov Stepan Gazprom-RusVelo ,,
82 Rochas Rémy Delko Marseille Provence ,, 83 Chiu Ho San HKSI Pro Cycling Team ,,
84 Turebekov Hurgali Apple Team ,,
85 Doğan Halil İbrahim Turkey ,,
86 Mat Amin Mohd Shahrul Terengganu Cycling Team ,,
87 Volkers Samuel Memil - CCN Pro Cycling ,,
88 Bradbury Edmund Memil - CCN Pro Cycling ,,
89 Celano Danilo Amore & Vita - Prodir ,,
90 Mohd Zariff Muhammad Nur Aiman Team Sapura Cycling ,,
91 Choi Hiu Fung HKSI Pro Cycling Team ,,
92 Ho Burr HKSI Pro Cycling Team ,,
93 Ansons Kristers Amore & Vita - Prodir ,,
94 Azman Muhamad Zawawi Team Sapura Cycling ,,
95 Mohd Shukri Muhammad Shaiful Adlan Team Sapura Cycling ,,
96 Misbah Muhsin Al Redha Team Sapura Cycling ,,
97 Kalojiros Tomas AC Sparta Praha ,,
98 Balkan Onur Turkey ,,
99 Carr Simon Delko Marseille Provence ,, 100 Balkan Serkan Turkey ,,
101 Castiblanco Jorge Camilo Team Illuminate ,,
102 Laas Martin Team Illuminate ,,
103 Fung Ka Hoo HKSI Pro Cycling Team ,,
104 Niyazov Bolat Kazakhstan ,,
105 Stöhr Pavel AC Sparta Praha ,,
106 Yilmaz Yunus Emre Turkey ,,
107 Dufaux Lois AKROS - Thömus 1:32
108 Cebrail Seker Turkey 3:14
109 Lavrentyev Anton Apple Team 3:18
OTL Vorobyev Anton Gazprom-RusVelo -
OTL Parma Krzysztof Voster ATS Team ,,
OTL Tsoy Vladimir Apple Team ,,
OTL Ng Pak Hang HKSI Pro Cycling Team ,,
OTL Sapar Yersaiyn Apple Team ,,
OTL Sergis Kaspars Amore & Vita - Prodir ,,
DNF Zobrist Manuel AKROS - Thömus ,,
DNF Lau Wan Yau HKSI Pro Cycling Team ,,
DNF Mammadov Mahmud Azerbaijan ,,
DNF Eefting Roy Memil - CCN Pro Cycling ,,
DNF Barón Félix Alejandro Team Illuminate ,,
DNF Silchenko Artyom Apple Team ,,
DNF Safarli Mikayil Azerbaijan ,,
DNF Fedorov Yevgeniy Vino - Astana Motors ,,
DNF Dzolba Maxim Apple Team ,,
DNF Voisard Yannis AKROS - Thömus ,,
DNS Torres Rodolfo Andrés Team Illuminate
.