CLASSEMENT DE LA 1e ETAPE1 40 GER19900917 REINHARDT Theo GERMANY NATIONAL TEAM 0 ELT GER 1:12:46 0:00:00
2 108 AUT19880408 ZOIDL Riccardo TEAM GOURMETFEIN SIMPLON 0 ELT GMS 1:12:50 0:00:04
3 7 CZE19780307 BUCHÁČEK Tomáš BAUKNECHT-AUTHOR 766 ELT BAU 1:12:52 0:00:06
4 89 POL19860412 CIESLIK Pawel TEAM BANK BGZ 0 ELT BGZ 1:12:56 0:00:10
5 17 FRA19930710 *SENECHAL Florian ETIXX-IHNED 0 U23 ETI 1:12:56 0:00:10 6 76 BEL19920131 *MEURISSE Xandro LOTTO BELISOL 0 U23 LTB 1:13:29 0:00:43
7 96 POL19920116 *WARCHOŁ Bartosz POLISH NATIONAL TEAM U23 0 U23 POL 1:13:30 0:00:44
8 48 ITA19901210 MARCOLIN Matteo CYCLING TEAM FRIULI 854409D ELT FRI 1:13:30 0:00:44
9 77 BEL19940930 *VAN GESTEL Dries LOTTO BELISOL 0 U23 LTB 1:13:56 0:01:10
10 58 NOR19891207 BUGGE Vegard Robinson JOKER MERIDA PRO CYCLING 0 ELT TJM 1:13:56 0:01:10
11 87 POL19880513 PODLASKI Michal TEAM BANK BGZ 0 ELT BGZ 1:14:05 0:01:19
12 13 NOR19930701 *HOELGAARD Daniel ETIXX-IHNED 0 U23 ETI 1:14:05 0:01:19
13 51 DEN19940103 *PLESNER Frederik Lind TEAM TREFOR 1300822 U23 TTF 1:14:05 0:01:19
14 74 BEL19881124 DE WINTER Walt LOTTO BELISOL 0 ELT LTB 1:14:05 0:01:19
15 19 CZE19870725 BAMBULA Ondřej ČEZ CYKLO TEAM TÁBOR 6597 ELT CCT 1:14:05 0:01:19
16 57 SWE19890425 WILSON Edvin JOKER MERIDA PRO CYCLING 0 ELT TJM 1:14:05 0:01:19
17 70 GER19931228 *BEYER Maximilian KED - STEVENS RADTEAM BERLIN 0 U23 KSB 1:14:05 0:01:19
18 81 SVK19921221 *KOLÁŘ Michael DUKLA TRENČÍN TREK 0 U23 DUK 1:14:05 0:01:19
19 93 POL19920417 *OBORSKI Dominik POLISH NATIONAL TEAM U23 0 U23 POL 1:14:05 0:01:19
20 83 SVK19940112 *BAŠKA Erik DUKLA TRENČÍN TREK 0 U23 DUK 1:14:05 0:01:19
21 35 BEL19881102 VAN AERT Jan ROYAL ANTWERP BICYCLE CLUB 0 ELT RAB 1:14:05 0:01:19
22 27 RUS19880205 NIKOLAEV Sergey ITERA-KATUSHA A0171 ELT TIK 1:14:05 0:01:19
23 73 BEL19920203 *CRAEGHS Maarten LOTTO BELISOL 0 U23 LTB 1:14:05 0:01:19
24 23 CZE19931215 *SKÁLA Jakub ČEZ CYKLO TEAM TÁBOR 17265 U23 CCT 1:14:05 0:01:19
25 107 AUT19900926 SOKOL Jan TEAM GOURMETFEIN SIMPLON 0 ELT GMS 1:14:05 0:01:19
26 54 DEN19890508 MYGIND Rasmus TEAM TREFOR 1300829 ELT TTF 1:14:05 0:01:19
27 67 GER19940712 *GRUNER Yannick KED - STEVENS RADTEAM BERLIN 0 U23 KSB 1:14:05 0:01:19
28 92 POL19910815 *PIOTROWICZ Pawel POLISH NATIONAL TEAM U23 0 U23 POL 1:14:05 0:01:19
29 26 RUS19890711 POKIDOV Maxim ITERA-KATUSHA A0172 ELT TIK 1:14:05 0:01:19
30 85 POL19820510 BODNAR Lukasz TEAM BANK BGZ 0 ELT BGZ 1:14:05 0:01:19
31 36 BEL19921201 *VANDERMAST Kevin ROYAL ANTWERP BICYCLE CLUB 0 U23 RAB 1:14:05 0:01:19
32 88 POL19890629 BRYLOWSKI Pawel TEAM BANK BGZ 0 ELT BGZ 1:14:05 0:01:19
33 55 NOR19900208 BREEN Vegard JOKER MERIDA PRO CYCLING 0 ELT TJM 1:14:05 0:01:19
34 124 CZE19920713 *VRÁŽEL Viktor SKC TUFO PROSTĚJOV 17781 U23 SKC 1:14:05 0:01:19
35 101 RUS19930504 *STASH Mamyr RUSSIAN NATIONAL TEAM A0080 U23 RUS 1:14:05 0:01:19
36 18 POL19911207 *WISNIOWSKI Lukasz ETIXX-IHNED 0 U23 ETI 1:14:05 0:01:19
37 118 CZE19941117 *KUKRLE Michael TJ FAVORIT BRNO 13259 U23 FAV 1:14:05 0:01:19
38 119 CZE19930119 *TUREK Daniel TJ FAVORIT BRNO 18615 U23 FAV 1:14:05 0:01:19
39 64 AUT19911031 *LANG Paul CONTINENTAL TEAM WSA 0 U23 WSA 1:14:05 0:01:19
40 71 GER19941228 *KRETSCHY Florian KED - STEVENS RADTEAM BERLIN 0 U23 KSB 1:14:05 0:01:19
41 22 CZE19920809 *BOROŠ Michael ČEZ CYKLO TEAM TÁBOR 16978 U23 CCT 1:14:05 0:01:19
42 106 AUT19910628 *RABITSCH Stephan TEAM GOURMETFEIN SIMPLON 0 U23 GMS 1:14:05 0:01:19
43 15 CZE19910809 *HNÍK Karel ETIXX-IHNED 0 U23 ETI 1:14:05 0:01:19
44 111 CZE19890908 HUNAL Martin AC SPARTA PRAHA 13480 ELT ASP 1:14:05 0:01:19
45 99 RUS19940419 *ZAKARIN Aidar RUSSIAN NATIONAL TEAM A0081 U23 RUS 1:14:05 0:01:19
46 90 POL19830127 JANIACZYK Blazej TEAM BANK BGZ 0 ELT BGZ 1:14:05 0:01:19
47 59 NOR19800410 BORGERSEN Reidar Bohlin JOKER MERIDA PRO CYCLING 0 ELT TJM 1:14:05 0:01:19
48 104 CRO19811204 KVASINA Matija TEAM GOURMETFEIN SIMPLON 0 ELT GMS 1:14:05 0:01:19
49 117 CZE19930823 *CHLUPÁČ Dominik TJ FAVORIT BRNO 6587 U23 FAV 1:14:05 0:01:19
50 123 CZE19940303 *VALEŠ Adam SKC TUFO PROSTĚJOV 13408 U23 SKC 1:14:05 0:01:19
51 80 SVK19840808 JURČO Matej DUKLA TRENČÍN TREK 0 ELT DUK 1:14:05 0:01:19
52 105 SLO19800702 MATEJ Marin TEAM GOURMETFEIN SIMPLON 0 ELT GMS 1:14:05 0:01:19
53 62 AUT19830210 BENETSEDER Josef CONTINENTAL TEAM WSA 0 ELT WSA 1:14:05 0:01:19
54 14 CZE19920401 *KOUDELA Tomáš ETIXX-IHNED 0 U23 ETI 1:14:05 0:01:19
55 103 AUT19841016 EIBEGGER Markus TEAM GOURMETFEIN SIMPLON 0 ELT GMS 1:14:05 0:01:19
56 63 AUT19850113 GÖTZ Marcus CONTINENTAL TEAM WSA 0 ELT WSA 1:14:05 0:01:19
57 116 CZE19930209 *HAMPL Petr TJ FAVORIT BRNO 17959 U23 FAV 1:14:05 0:01:19
58 39 GER19940730 *WEBER Johannes GERMANY NATIONAL TEAM 0 U23 GER 1:14:05 0:01:19
59 86 POL19810510 WITECKI Mariusz TEAM BANK BGZ 0 ELT BGZ 1:14:05 0:01:19
60 25 RUS19900112 RAZUMOV Maxim ITERA-KATUSHA A0134 ELT TIK 1:14:05 0:01:19
61 11 CZE19891216 POLNICKÝ Jiří BAUKNECHT-AUTHOR 9744 ELT BAU 1:14:05 0:01:19
62 65 AUT19830425 LEOPOLD Hans-Jörg CONTINENTAL TEAM WSA 0 ELT WSA 1:14:05 0:01:19
63 5 CZE19910505 *FÜRST Roman ASC DUKLA PRAHA 8872 U23 ADP 1:14:05 0:01:19
64 94 POL19910302 *PIASKOWY Emanuel POLISH NATIONAL TEAM U23 0 U23 POL 1:14:05 0:01:19
65 75 BEL19920728 *FRISON Frederik LOTTO BELISOL 0 U23 LTB 1:14:05 0:01:19
66 66 AUT19870331 SCHÖFFMANN Martin CONTINENTAL TEAM WSA 0 ELT WSA 1:14:05 0:01:19
67 84 SVK19890731 MAHĎAR Martin DUKLA TRENČÍN TREK 0 ELT DUK 1:14:05 0:01:19
68 98 RUS19910402 *TATARINOV Gennady RUSSIAN NATIONAL TEAM A0076 U23 RUS 1:14:05 0:01:19
69 9 CZE19930630 *ZECHMEISTER Tomáš BAUKNECHT-AUTHOR 18450 U23 BAU 1:14:05 0:01:19
70 69 GER19920129 *WOTSCHKE Sebastian KED - STEVENS RADTEAM BERLIN 0 U23 KSB 1:14:05 0:01:19
71 12 CZE19880119 PAĎOUR František BAUKNECHT-AUTHOR 13836 ELT BAU 1:14:05 0:01:19
72 45 ITA19940311 *CAROLO Andrea CYCLING TEAM FRIULI 820512M U23 FRI 1:14:05 0:01:19
73 61 AUT19930617 *TAFFERNER Michael CONTINENTAL TEAM WSA 0 U23 WSA 1:14:05 0:01:19
74 60 NOR19820604 REMME Stian JOKER MERIDA PRO CYCLING 0 ELT TJM 1:14:05 0:01:19
75 113 CZE19940222 *DOLEŽEL Radovan AC SPARTA PRAHA 9614 U23 ASP 1:14:05 0:01:19
76 41 GER19940827 *WEINSTEIN Domenic GERMANY NATIONAL TEAM 0 U23 GER 1:14:05 0:01:19
77 68 GER19910930 *NAGLER Patrick KED - STEVENS RADTEAM BERLIN 0 U23 KSB 1:14:05 0:01:19
78 38 GER19830223 BOMMEL Henning GERMANY NATIONAL TEAM 0 ELT GER 1:14:05 0:01:19
79 97 RUS19930630 *EVTUSHENKO Alexander RUSSIAN NATIONAL TEAM A0090 U23 RUS 1:14:05 0:01:19
80 132 CZE19820529 KESL Michal BOHEMIA CYCLING TEAM / CK PŘÍBRAM 15818 ELT BCT 1:14:05 0:01:19
81 102 RUS19920609 *MANAKOV Viktor RUSSIAN NATIONAL TEAM A0084 U23 RUS 1:14:05 0:01:19
82 31 BEL19910524 *DEVALCKENEER Sieben ROYAL ANTWERP BICYCLE CLUB 0 U23 RAB 1:14:05 0:01:19
83 91 POL19930108 *FRANCZAK Wojciech POLISH NATIONAL TEAM U23 0 U23 POL 1:14:05 0:01:19
84 50 DEN19940324 *VINJEBO Emil Nygaard TEAM TREFOR 1302049 U23 TTF 1:14:05 0:01:19
85 30 RUS19930803 *EGOROV Kirill ITERA-KATUSHA A0140 U23 TIK 1:14:05 0:01:19
86 10 CZE19800609 KOZUBEK Stanislav BAUKNECHT-AUTHOR 15821 ELT BAU 1:14:05 0:01:19
87 47 ITA19900218 GRAZIAN Christian CYCLING TEAM FRIULI 610083Y ELT FRI 1:14:05 0:01:19
88 33 BEL19910703 *OERLEMANS Pieter ROYAL ANTWERP BICYCLE CLUB 0 U23 RAB 1:14:05 0:01:19
89 128 CZE19891230 ŠIMEK Adam BOHEMIA CYCLING TEAM / CK PŘÍBRAM 409 ELT BCT 1:14:05 0:01:19
90 82 SVK19940210 *MALOVEC Luboš DUKLA TRENČÍN TREK 0 U23 DUK 1:14:05 0:01:19
91 52 DEN19940908 *BØJE Nicklas TEAM TREFOR 1300560 U23 TTF 1:14:05 0:01:19
92 100 RUS19920417 *AKIMOV Mikhail RUSSIAN NATIONAL TEAM A0079 U23 RUS 1:14:05 0:01:19
93 79 SVK19940630 *DAŠKO Mário DUKLA TRENČÍN TREK 0 U23 DUK 1:14:05 0:01:19
94 72 GER19920109 *PIRIUS Hans KED - STEVENS RADTEAM BERLIN 0 U23 KSB 1:15:02 0:02:16
95 32 BEL19890208 MEYVIS Vincent ROYAL ANTWERP BICYCLE CLUB 0 ELT RAB 1:15:34 0:02:48
96 78 BEL19920121 *VAN MEIRHAEGHE Jef LOTTO BELISOL 0 U23 LTB 1:15:46 0:03:00
97 42 GER19920929 *THIELE Kersten GERMANY NATIONAL TEAM 0 U23 GER 1:15:46 0:03:00
98 109 CZE19851104 OKROUHLICKÝ Tomáš AC SPARTA PRAHA 2581 ELT ASP 1:15:49 0:03:03
99 121 CZE19910405 *STÖHR Jan SKC TUFO PROSTĚJOV 18798 U23 SKC 1:16:30 0:03:44
100 122 CZE19910405 *STÖHR Pavel SKC TUFO PROSTĚJOV 18798 U23 SKC 1:16:30 0:03:44
101 114 CZE19930209 *MEDEK Tomáš AC SPARTA PRAHA 16070 U23 ASP 1:16:33 0:03:47
102 130 CZE19920508 *MITAS Lukáš BOHEMIA CYCLING TEAM / CK PŘÍBRAM 0 U23 BCT 1:17:36 0:04:50
103 44 ITA19901218 PIZZINATO Marco CYCLING TEAM FRIULI 714368M ELT FRI 1:17:38 0:04:52
104 21 CZE19890424 BEDNÁŘ MichaI ČEZ CYKLO TEAM TÁBOR 17798 ELT CCT 1:17:41 0:04:55
105 126 CZE19920120 *SVORADA Jan SKC TUFO PROSTĚJOV 2611 U23 SKC 1:17:41 0:04:55
106 1 CZE19920606 *KADÚCH Jan ASC DUKLA PRAHA 11632 U23 ADP 1:17:41 0:04:55
107 3 CZE19930317 *SISR František ASC DUKLA PRAHA 15973 U23 ADP 1:17:41 0:04:55
108 112 CZE19900925 HOLUB Tomáš AC SPARTA PRAHA 18471 ELT ASP 1:17:41 0:04:55
109 125 CZE19890502 WOLF Jan SKC TUFO PROSTĚJOV 15853 ELT SKC 1:17:41 0:04:55
110 29 RUS19930713 *SHAYMURATOV Artur ITERA-KATUSHA A0149 U23 TIK 1:17:41 0:04:55
111 110 CZE19930811 *VIKTORÍN Václav AC SPARTA PRAHA 5352 U23 ASP 1:17:41 0:04:55
112 115 CZE19891209 EHRENBERGER Jakub TJ FAVORIT BRNO 18115 ELT FAV 1:17:41 0:04:55
113 56 NOR19890223 GJØLBERG Adrian JOKER MERIDA PRO CYCLING 0 ELT TJM 1:17:41 0:04:55
114 2 CZE19930123 *KRAUS Jan ASC DUKLA PRAHA 17773 U23 ADP 1:17:41 0:04:55
115 8 CZE19911223 *HOŠEK Josef BAUKNECHT-AUTHOR 18583 U23 BAU 1:17:41 0:04:55
116 49 DEN19941009 *OLESEN Patrick TEAM TREFOR 1300877 U23 TTF 1:17:41 0:04:55
117 28 RUS19931123 *RIABKIN Aleksei ITERA-KATUSHA A0160 U23 TIK 1:17:41 0:04:55
118 6 CZE19850706 MIXA Marek ASC DUKLA PRAHA 1128 ELT ADP 1:17:41 0:04:55
119 43 ITA19890721 FUSAZ Marco CYCLING TEAM FRIULI 455526R ELT FRI 1:17:41 0:04:55
120 46 ITA19940802 *DEBELLIS Stefano CYCLING TEAM FRIULI 614204E U23 FRI 1:17:41 0:04:55
121 34 BEL19930224 *VAN NEUTEN Koen ROYAL ANTWERP BICYCLE CLUB 0 U23 RAB 1:17:41 0:04:55
122 127 CZE19750315 HORÁK Lukáš BOHEMIA CYCLING TEAM / CK PŘÍBRAM 18790 ELT BCT 1:19:24 0:06:38
123 120 CZE19921023 *ZÁLESKÝ Milan TJ FAVORIT BRNO 10477 U23 FAV 1:19:24 0:06:38
124 129 CZE19910526 *DLASK Jindřich BOHEMIA CYCLING TEAM / CK PŘÍBRAM 19211 U23 BCT 1:19:37 0:06:51
125 95 POL19940715 *STOSZ Patryk POLISH NATIONAL TEAM U23 0 U23 POL 1:19:37 0:06:51
126 37 GER19910408 *FREIENSTEIN Raphael GERMANY NATIONAL TEAM 0 U23 GER 1:21:31 0:08:45
4 CZE19880724 HAČECKÝ Martin ASC DUKLA PRAHA 14238 ELT ADP DNF DNF
20 CZE19831016 BAMBULA Stanislav ČEZ CYKLO TEAM TÁBOR 179 ELT CCT DNF DNF
131 CZE19821111 HEBÍK Martin BOHEMIA CYCLING TEAM / CK PŘÍBRAM 1010 ELT BCT DNF DNF