CLASSEMENT COMPLET1
KRISTOFF Alexander
TEAM KATUSHA 06:26:32
2
TERPSTRA Niki
ETIXX - QUICK STEP
3
VAN AVERMAET Greg
BMC RACING TEAM 00:00:07
4
SAGAN Peter
TINKOFF - SAXO 00:00:16
5
BENOOT Tiesj
LOTTO SOUDAL 00:00:36
6
BOOM Lars
ASTANA PRO TEAM
7
DEGENKOLB John
TEAM GIANT - ALPECIN 00:00:49
8
ROELANDTS Jurgen
LOTTO SOUDAL
9
STYBAR Zdenek
ETIXX - QUICK STEP
10
ELMIGER Martin
IAM CYCLING
11
OSS Daniel
BMC RACING TEAM
12
POZZATO Filippo
LAMPRE - MERIDA
13
DEVOLDER Stijn
TREK FACTORY RACING
14
THOMAS Geraint
TEAM SKY
15
GREIPEL André
LOTTO SOUDAL 00:02:28
16
BURGHARDT Marcus
BMC RACING TEAM
17
DE VREESE Laurens
ASTANA PRO TEAM
18
MARCATO Marco
WANTY - GROUPE GOBERT
19
KEUKELEIRE Jens
ORICA GreenEDGE
20
SANTOS SIMOES OLIVEIRA Nelson
LAMPRE - MERIDA 00:02:34
21
DEVENYNS Dries
IAM CYCLING 00:03:02
22
LUTSENKO Alexey
ASTANA PRO TEAM 00:03:11
23
DEMARE Arnaud
FDJ 00:03:23 24
LAMPAERT Yves
ETIXX - QUICK STEP
25
DEBUSSCHERE Jens
LOTTO SOUDAL
26
HAUSSLER Heinrich
IAM CYCLING
27
LEUKEMANS Bjorn
WANTY - GROUPE GOBERT
28
DRUCKER Jean-Pierre
BMC RACING TEAM
29
RAST Grégory
TREK FACTORY RACING
30
OFFREDO Yoann
FDJ 31
WAEYTENS Zico
TEAM GIANT - ALPECIN
32
STUYVEN Jasper
TREK FACTORY RACING
33
KUZNETSOV Viacheslav
TEAM KATUSHA
34
ROJAS GIL Jose Joaquin
MOVISTAR TEAM
35
NAESEN Oliver
TOPSPORT VLAANDEREN - BALOISE
36
BOZIC Borut
ASTANA PRO TEAM
37
VAN BAARLE Dylan
TEAM CANNONDALE - GARMIN
38
GRIVKO Andriy
ASTANA PRO TEAM
39
HAYMAN Mathew
ORICA GreenEDGE
40
VOSS Paul
BORA-ARGON 18
41
SCHILLINGER Andreas
BORA-ARGON 18
42
DE KORT Koen
TEAM GIANT - ALPECIN
43
DURBRIDGE Luke
ORICA GreenEDGE
44
CIMOLAI Davide
LAMPRE - MERIDA
45
CHAVANEL Sylvain
IAM CYCLING 46
VAN KEIRSBULCK Guillaume
ETIXX - QUICK STEP
47
GATTO Oscar
ANDRONI GIOCATTOLI
48
HALLER Marco
TEAM KATUSHA
49
QUINZIATO Manuel
BMC RACING TEAM
50
ROWE Luke
TEAM SKY
51
VANDENBERGH Stijn
ETIXX - QUICK STEP
52
PAOLINI Luca
TEAM KATUSHA 00:03:29
53
VANMARCKE Sep
TEAM LOTTO NL - JUMBO
54
LANGEVELD Sebastian
TEAM CANNONDALE - GARMIN 00:03:35
55
VENTOSO ALBERDI Francisco José
MOVISTAR TEAM 00:06:36 56
BAUER Jack
TEAM CANNONDALE - GARMIN
57
STANNARD Ian
TEAM SKY
58
FARRAR Tyler
MTN - QHUBEKA 00:07:08
59
SINKELDAM Ramon
TEAM GIANT - ALPECIN
60
GRUZDEV Dmitriy
ASTANA PRO TEAM
61
DILLIER Silvan
BMC RACING TEAM
62
SIEBERG Marcel
LOTTO SOUDAL
63
DELAGE Mickael
FDJ 64
THWAITES Scott
BORA-ARGON 18
65
ROULSTON Hayden
TREK FACTORY RACING
66
KREDER Wesley
TEAM ROOMPOT ORANJE PELOTON
67
JANSE VAN RENSBURG Reinardt
MTN - QHUBEKA
68
BANDIERA Marco
ANDRONI GIOCATTOLI
69
VAN ASBROECK Tom
TEAM LOTTO NL - JUMBO
70
HOOGERLAND Johnny
TEAM ROOMPOT ORANJE PELOTON
71
LEEZER Thomas
TEAM LOTTO NL - JUMBO
72
WYNANTS Maarten
TEAM LOTTO NL - JUMBO
73
BRESCHEL Matti
TINKOFF - SAXO
74
BERNAUDEAU Giovanni
TEAM EUROPCAR 00:07:32 75
SALOMEIN Jarl
TOPSPORT VLAANDEREN - BALOISE 00:09:17
76
SELVAGGI Mirko
WANTY - GROUPE GOBERT
77
PORSEV Alexander
TEAM KATUSHA
78
TCATEVICH Aleksei
TEAM KATUSHA
79
KERKHOF Tim
TEAM ROOMPOT ORANJE PELOTON
80
BYSTRØM Sven Erik
TEAM KATUSHA
81
CURVERS Roy
TEAM GIANT - ALPECIN
82
ARNDT Nikias
TEAM GIANT - ALPECIN
83
KEISSE Iljo
ETIXX - QUICK STEP
84
SÜTTERLIN Jasha
MOVISTAR TEAM
85
GENE Yohann
TEAM EUROPCAR 86
LODEWYCK Klaas
BMC RACING TEAM
87
WIGGINS Bradley
TEAM SKY
88
TRENTIN Matteo
ETIXX - QUICK STEP
89
MINARD Sébastien
AG2R LA MONDIALE
90
SENECHAL Florian
COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 91
THEUNS Edward
TOPSPORT VLAANDEREN - BALOISE 00:10:27
92
DE BACKER Bert
TEAM GIANT - ALPECIN
93
MARANGONI Alan
TEAM CANNONDALE - GARMIN
94
HOULE Hugo
AG2R LA MONDIALE 95
KOREN Kristijan
TEAM CANNONDALE - GARMIN
96
JUUL JENSEN Christopher
TINKOFF - SAXO
97
MAES Nikolas
ETIXX - QUICK STEP
98
SCHÄR Michael
BMC RACING TEAM
99
EISEL Bernhard
TEAM SKY
100
IRIZAR ARANBURU Markel
TREK FACTORY RACING
101
TOSATTO Matteo
TINKOFF - SAXO
102
NIELSEN Magnus Cort
ORICA GreenEDGE
103
TJALLINGII Maarten
TEAM LOTTO NL - JUMBO
104
VAN HOECKE Gijs
TOPSPORT VLAANDEREN - BALOISE
105
VANSUMMEREN Johan
AG2R LA MONDIALE 106
WALLAYS Jelle
TOPSPORT VLAANDEREN - BALOISE
107
VAN LERBERGHE Bert
TOPSPORT VLAANDEREN - BALOISE 00:12:55
108
VAN HECKE Preben
TOPSPORT VLAANDEREN - BALOISE
109
BROECKX Stig
LOTTO SOUDAL
110
HUREL Tony
TEAM EUROPCAR 111
DOCKER Mitchell
ORICA GreenEDGE
112
HANSEN Lasse Norman
TEAM CANNONDALE - GARMIN
113
ZEPUNTKE Ruben
TEAM CANNONDALE - GARMIN
114
TULIK Angelo
TEAM EUROPCAR 115
TLEUBAYEV Ruslan
ASTANA PRO TEAM
116
PIBERNIK Luka
LAMPRE - MERIDA
117
HOWARD Leigh
ORICA GreenEDGE
118
DUCHESNE Antoine
TEAM EUROPCAR 119
ERVITI OLLO Imanol
MOVISTAR TEAM
120
VAN GINNEKEN Sjoerd
TEAM ROOMPOT ORANJE PELOTON
121
PFINGSTEN Christoph
BORA-ARGON 18
122
BRUTT Pavel
TINKOFF - SAXO
123
GAUDIN Damien
AG2R LA MONDIALE
124
LEMOINE Cyril
COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 125
BEWLEY Sam
ORICA GreenEDGE 00:15:02
126
VAN GOETHEM Brian
TEAM ROOMPOT ORANJE PELOTON
127
SKJERPING Kristoffer
TEAM CANNONDALE - GARMIN
128
VERHELST Louis
COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 129
VANLANDSCHOOT James
WANTY - GROUPE GOBERT
130
AYAZBAYEV Maxat
ASTANA PRO TEAM
131
DE VRIES Berden
TEAM ROOMPOT ORANJE PELOTON
132
BONNET William
FDJ
133
BACKAERT Frederik
WANTY - GROUPE GOBERT