CLASSEMENT COMPLET1 DUQUE Leonardo Fabio Team Colombia 4:24:07
2 MORI Manuele Lampre - Merida 0:01
3 FAVILLI Elia Lampre - Merida ,,
4 BELLETTI Manuel AG2R La Mondiale ,,
5 COLBRELLI Sonny Bardiani Valvole - CSF Inox ,,
6 MATYSIAK Bartlomiej CCC Polsat Polkowice ,,
7 POMOSHNIKOV Sergey Rusvelo ,,
8 MALAGUTI Alessandro Androni Giocattoli - Venezuela ,,
9 MASCIARELLI Andrea Utensilnord - ora24.eu 0:24
10 ANDRIATO DE MATTAS Rafael Vini Fantini ,,
11 COLLI Daniele Vini Fantini ,,
12 PIETROPOLLI Daniele Lampre - Merida ,,
13 MARANGONI Alan Cannondale Pro Cycling Team ,,
14 RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel Androni Giocattoli - Venezuela ,,
15 MUCELLI Davide Ceramica Flaminia - Fondriest ,,
16 MANUEL SILVA PIRES Bruno Team Saxo-Tinkoff ,,
17 REBELLIN Davide CCC Polsat Polkowice ,,
18 HANSEN Jesper Team Saxo-Tinkoff ,,
19 DAL SANTO Nicola Ceramica Flaminia - Fondriest ,,
20 KOSHEVOY Ilia Androni Giocattoli - Venezuela ,,
21 SALERNO Cristiano Cannondale Pro Cycling Team ,,
22 SøRENSEN Nicki Team Saxo-Tinkoff ,,
23 MEINTJES Louis Team MTN Qhubeka ,,
24 ZAKARIN Ilnur Rusvelo ,,
25 FIRSANOV Sergey Rusvelo ,,
26 SINKEWITZ Patrik Meridiana Kamen Team ,,
27 FRAPPORTI Marco Androni Giocattoli - Venezuela ,,
28 PARDILLA BELLON Sergio Team MTN Qhubeka ,,
29 SARMIENTO TUNARROSA Jose Cayetano Cannondale Pro Cycling Team ,,
30 GABBURO Davide Ceramica Flaminia - Fondriest ,,
31 QUINTERO NORENA Carlos Julian Team Colombia ,,
32 MAZZANTI Luca Vini Fantini ,,
33 FUGLSANG Jakob Astana Pro Team ,,
34 SANTORO Antonio Ceramica Flaminia - Fondriest ,,
35 POLJANSKI Pawel Team Saxo-Tinkoff ,,
36 BATTAGLIN Enrico Bardiani Valvole - CSF Inox ,,
37 POZZOVIVO Domenico AG2R La Mondiale ,,
38 RABOTTINI Matteo Vini Fantini ,,
39 ZORDAN Andrea Androni Giocattoli - Venezuela ,,
40 SELLA Emanuele Androni Giocattoli - Venezuela ,,
41 DURASEK Kristijan Lampre - Merida ,,
42 BARBIN Enrico Bardiani Valvole - CSF Inox ,,
43 LONGO BORGHINI Paolo Cannondale Pro Cycling Team ,,
44 SORENSEN Chris Anker Team Saxo-Tinkoff 0:15
45 TOSATTO Matteo Team Saxo-Tinkoff 0:19
46 VILLELLA Davide Cannondale Pro Cycling Team 1:07
47 MALORI Adriano Lampre - Merida 1:08
48 JANSE VAN RENSBURG Jacques Team MTN Qhubeka 1:21
49 KADLEC Milan ASC Dukla Praha ,,
50 MARTINELLO Nicolo Cannondale Pro Cycling Team 1:42
51 MONGUZZI Cristiano Vini Fantini ,,
52 CUNEGO Damiano Lampre - Merida ,,
53 RYBAKOV Alexander Rusvelo ,,
54 DUARTE AREVALO Fabio Andres Team Colombia ,,
55 KESSIAKOFF Fredrik Astana Pro Team ,,
56 CANOLA Marco Bardiani Valvole - CSF Inox 1:47
57 MODOLO Sacha Bardiani Valvole - CSF Inox ,,
58 ROSSI Enrico Meridiana Kamen Team 3:04
59 CHEREL Mikael AG2R La Mondiale 3:56 60 MONTAGUTI Matteo AG2R La Mondiale ,,
61 OWSIAN Lukasz CCC Polsat Polkowice ,,
62 HONKISZ Adrian CCC Polsat Polkowice ,,
63 RUTKIEWICZ Marek CCC Polsat Polkowice ,,
64 KOCHETKOV Pavel Rusvelo ,,
65 RYBIN Ondrej ASC Dukla Praha ,,
66 JIM Songezo Team MTN Qhubeka ,,
67 ARU Fabio Astana Pro Team ,,
68 LUKSEVICS Viesturs Amore & Vita ,,
69 VANDBORG Brian Cannondale Pro Cycling Team ,,
70 MARTINS Uri Amore & Vita ,,
71 ANACONA GOMEZ Winner Lampre - Merida ,,
72 DUPONT Hubert AG2R La Mondiale ,, 73 FACCHINI Patrick Androni Giocattoli - Venezuela ,,
74 ULISSI Diego Lampre - Merida 4:07
75 DOMONT Axel AG2R La Mondiale 4:36
76 LATOUR Pierre-Roger AG2R La Mondiale ,, 77 ZILIOLI Gianfranco ,,
78 GRMAY Tsgabu Gebremaryam Team MTN Qhubeka ,,
79 BALLONI Alfredo Ceramica Flaminia - Fondriest ,,
80 PASQUALON Andrea Bardiani Valvole - CSF Inox ,,
81 COLEDAN Marco Bardiani Valvole - CSF Inox ,,
.